windowsowo.pl

Twoje centrum informacji o nowych technologiach – Windows 10 – Android – iOS

Aktualności Android Huawei Urzadzenia

Huawei oszukuje? Podobno promuje linię P40 fejkowymi zdjęciami!

Huawei mimo poważnych problemów spowodowanych brakiem dostępu do usług Google chce nam nadal sprzedawać swoje urządzenia pracujące w oparciu o Huawei Mobile Services. Dodatkowo promuje swoje najnowsze flagowce z rodziny P40 niezrównanymi funkcjami fotograficznymi. Jak się jednak okazuje, kampanie marketingowe z nimi związane mogą być mocno naciągane. Prezentujemy jeden z ciekawszych dowodów w tej kwestii!

Ktoś tu chyba się zagalopował!

W sieci pojawiły się właśnie doniesienia wskazujące na to, że niektóre zdjęcia promujące najnowsze flagowce Huawei mogły nie zostać wykonane za pośrednictwem najnowszych flagowców chińskiego koncernu. Przykładem może być załączone przez nas powyżej zdjęcie zorzy polarnej. Doszukano się bowiem że wykonane zostało nie smartfonem, a lustrzanką Nikon D850, czyli profesjonalnym aparatem używanym przez zawodowych fotografów. Dane takie wyczytano dość sprytnie z plików EXIF umieszczonych na stronie osoby, której podpis widniał pod owym zdjęciem. Do całej sytuacji odniósł się już koncern Huawei, który uznał ją za niedopatrzenie i przeprosił fanów. Niesmaku jednak pozostanie. Nikt z nas bowiem nie lubi takich zagrywek ze strony producentów. Szczególnie jeśli urządzenie którego afera dotyczy firmowane jest jako fotosmartfon dla profesjonalistów.

Do mnie osobiście nie przemawiają tłumaczenia chińskiego koncernu z Chin. Producent takiego kalibru powinien pilnować tego, by w kwestii marketingu i materiałów związanych z reklamą najistotniejszych przecież dla koncernu urządzeń wszystko było dopięte na ostatni guzik.

Źródło: SCMP