windowsowo.pl

Twoje centrum informacji o nowych technologiach – Windows 10 – Android – iOS

Aktualizacje Aktualności Ciekawostki Netflix

Netflix z genialną nowością! Aplikacja przestanie irytować?

Obecnie panująca sytuacja zmusza nas do pozostawania w domu. Chętnie korzystamy wtedy z usług streamingowych pokroju Netflix. Aplikacja kliencka tego serwisu doczekała się ważnej aktualizacji, dzięki której będzie w niektórych sytuacjach w mniejszym stopniu nas irytować. O jakiej istotnej nowości mowa?

Tym razem zmiany zostały wprowadzone w przypadku mobilnej aplikacji Netflixa. Są one z pozoru drobne, aczkolwiek bardzo przydatne. Programiści serwisu chcą bowiem uchronić nas przed przypadkowym przesuwaniem odtwarzanego filmu bądź serialu. Jak efekt ten ma zostać osiągnięty? W dość prosty sposób. W widoku odtwarzacza pojawiła się specjalna, mała kłódeczka, która pozwoli na zablokowanie ekranu w trakcie seansu. Ta niepozorna nowość była od dawna wyczekiwana przez fanów serwisu. Osobiście wielokrotnie zdarzało mi się przez własną nieopatrzność przeskakiwać fragmenty filmu. Cieszę się, że dzięki niepozornej ikonce kłódki ów problem zostanie zażegnany. Musicie jednak pamiętać, że ta blokada nie obejmuje przycisków i akcji powiązanych bezpośrednio z systemem Android. Nowość wchodzi w skład aplikacji w wersji 7.52 build 19.

Cieszy fakt, że Netflix nieustannie dba o rozwój aplikacji mobilnej. Miejmy nadzieję, że programiści serwisu nie spoczną na laurach i wkrótce zaoferują nam kolejne udogodnienia mające na celu poprawę wygody korzystania z klienta Netflixa.