windowsowo.pl

Twoje centrum informacji o nowych technologiach – Windows 10 – Android – iOS

Aktualności Android Ciekawostki iOS

ProteGO Safe – nowa rządowa aplikacja już w Sklepie Play!

Ministerstwo Cyfryzacji nie ustaje w działaniach mających na celu zapobieganie rozszerzaniu się panującej pandemii. Po krytykowanej przez użytkowników i serwisy technologiczne aplikacji Kwarantanna domowa do Sklepu Play trafiła właśnie kolejna – ProteGO Safe. Przyjrzyjmy się więc jej nieco bliżej i poszukajmy odpowiedzi na pytanie – jak ma nam pomagać na co dzień?

Rząd pokłada nadzieje w ProteGO Safe!

Pierwszą z funkcji nowej aplikacji od Ministerstwa Cyfryzacji jest możliwość prowadzenia samokontroli naszego stanu zdrowia. Mechanizm opiera się na wypełnieniu formularza w którym podajemy informacje o sobie i o naszym stanie zdrowia. W odpowiedzi otrzymujemy informację o tym, w której grupie ryzyka zarażenia wirusem się znajdujemy. Przekazane nam też zostaną zalecenia związane z naszym zdrowiem, których powinniśmy przestrzegać. Dzięki drugiej z kluczowych funkcji być może uda się nam uniknąć zarażenia – zbiera ona bowiem informacje na podstawie włączonego modułu Bluetooth i dzięki temu powiadamia nas, gdy w pobliżu przebywa osoba mogąca należeć do grupy wysokiego ryzyka pod względem możliwości zakażenia. Warto jednak zauważyć, że by aplikacja prawidłowo spełniała swoje zadanie, konieczna jest wysoka świadomość społeczna i szeroki dostęp do apki. Musimy także korzystać z niej bardzo rzetelnie i wprowadzać do niej informacje zgodne ze stanem faktycznym.

Z ciekawości pobrałem aplikację na swój telefon. Muszę przyznać, że działa ona całkiem znośnie i nie sprawia problemów nawet na moim leciwym Samsungu. Dajcie koniecznie znać w komentarzach czy także ją sprawdziliście i czy będziecie z niej korzystać na co dzień.