windowsowo.pl

Twoje centrum informacji o nowych technologiach – Windows 10 – Android – iOS

Aktualności Ciekawostki Netflix

Podatek od Netflixa? Kontrowersyjne zmiany w drodze!

Panująca sytuacja zmusza nas do pozostawania w domu. Rząd natomiast musi szukać oszczędności i środków na realizację obietnic związanych z tarczą antykryzysową. Już wkrótce ofiarą tych działań mogą paść serwisy streamingowe pokroju Netflixa oraz ich fani. Nasze władze mogą bowiem nałożyć na gigantów VOD podatek. Jaka będzie jego kwota i czy mocno odczujemy tą daninę?

Podatek od treści cyfrowych to kontrowersyjna decyzja!

Branża rozrywkowa mocno odczuwa skutki pandemii. Odwołane zostały wszelkie wydarzenia plenerowe. Pozamykano też kina. Naturalnie więc nasza uwaga została odwrócona ku serwisom zajmującym się streamingiem wideo. Chcą to wykorzystać polskie władze, które muszą sięgnąć głębiej do naszych kieszeni by ratować gospodarkę. Stąd pomysł opodatkowania serwisów streamingowych. Owa danina ma wynieść 1,5 procenta ich przychodu osiąganego na terenie Polski. Oczywiście możemy się spodziewać, że z kolei serwisy pokroju Netflixa czy HBO GO nie wyłożą tych pieniędzy od tak, ze swojej kieszeni, tylko zdecydują się na co prawda niewielką, lecz dla niektórych z nas odczuwalną, podwyżkę cen poszczególnych subskrybcji.

No cóż – trzeba będzie przygotować nasze portfele na dodatkową opłatę. Was natomiast tradycyjnie prosimy o opinie – co sądzicie o próbie przeforsowania przez władze nowego podatku? Czy Waszym zdaniem to uczciwe praktyki? A może zamierzacie zrezygnować z subskrybowania treści VOD w ramach sprzeciwu wobec takich działań?