windowsowo.pl

Twoje centrum informacji o nowych technologiach – Windows 10 – Android – iOS

Aktualności Ciekawostki E-commerce

Ważne zmiany na Allegro! Udogodnienie dla kupujących?

Podczas gdy w naszym kraju panują obostrzenia związane z aktualnie szalejącą pandemia, coraz częściej decydujemy się na dokonywanie zakupów w trybie online. Tutaj prym wiedzie serwis Allegro, który jest obecnie największum serwisem sprzedażowym w Polsce. Gigant branży e-commerce wdraża właśnie kolejne zmiany w polityce, które będą sporym udogodnieniem dla kupujących. Przyjrzyjmy się im nieco bliżej.

Wkrótce łatwiej będzie nam anulować zamówienie na Allegro!

Do tej pory jedynym sposobem na anulowanie naszego zamówienia dokonanego w serwisie Allegro był żmudny proces polegający na kontaktowaniu się ze sprzedającym i kierowaniu do niego wniosku o anulowanie zamówienia. To jednak ma się zmienić. Od maja bowiem zrezygnować z zamówienia będzie można z poziomu zakładki Kupione. Na wykonanie tej czynności będziemy mieć trzy dni od momentu zakupu, jednak wpierw będziemy musieli spełnić dwa dość istotne wymagania. Po pierwsze – zamówienie musi zostać złożone u firmy. Po drugie natomiast, sprzedający nie może zmienić statusu zamówienia na etap W realizacji, bądź któryś z kolejnych. Ponadto możliwość własnoręcznego anulowania zamówienia nie będzie dostępna we wszystkich kategoriach produktów. Allegro zaznacza, że nowym rozwiązaniem nie zostaną objęte towary z dziedzin takich, jak:

  • leki,
  • produkty inwestycyjne,
  • karty podarunkowe,
  • kody,
  • audiobooki,
  • e-bookim
  • gry sprzedawane w postaci elektronicznej.

Dajcie koniecznie znać co myślicie o wspomnianych zmianach, na które przygotowuje nas serwis Allegro. Czy Waszym zdaniem będzie to udogodnienie dla kupujących? A może nowość wprowadzi niepotrzebny chaos w realizacji zamówień? Czekamy na Wasze opinie!

Źródło: Allegro