windowsowo.pl

Twoje centrum informacji o nowych technologiach – Windows 10 – Android – iOS

Aktualności Ciekawostki

Nowe reakcje w serwisie Facebook pomogą nam wspierać bliskich?

Przyszło nam żyć w bardzo trudnych i osobliwych czasach, w których z powodu panującego zagrożenia często zmuszeni jesteśmy do tego, by ograniczyć kontakt ze znajomymi i rodziną do obecności w serwisach społecznościowych. Zdaje sobie z tego sprawę m.in. Facebook, który wprowadza nowe reakcje mające pozwolić nam jeszcze bardziej wspierać naszych bliskich. Serio?

Nowe reakcje mają pomóc wyrażać nasze emocje

Facebook już dość dawno temu obok klasycznej „okejki” wprowadził możliwość publikowania reakcji pod postami i komentarzami innych użytkowników. Funkcja ta została przez nas dość ciepło przyjęta i korzystamy z niej bardzo chętnie. Dlatego właśnie programiści Facebooka postanowili, że z powodu pandemii doda nowe reakcje zarówno w aplikacji klienckiej serwisu, jak i w Messengerze lada moment pojawią się nowe reakcje, dzięki którym łatwiej będzie nam wspierać osoby. Ikonka uścisku symbolizuje przytulanie ukazujące nasze wsparcie dla kogoś borykajacego się z problemami. Serduszko będzie natomiast pełniło podobną rolę w Messengerze.

Nowe reakcje na pewno zostaną przyjęte z entuzjazmem. Być może z czasem Facebook rozszerzy ich listę o kolejne tego typu emotki. Sam często korzystam z reakcji w popularnym serwisie społecznościowym. Dajcie koniecznie znać jak to wygląda w Waszym przypadku.

Źródło: Twitter