windowsowo.pl

Twoje centrum informacji o nowych technologiach – Windows 10 – Android – iOS

Aktualności Android LG Plotki/przecieki Urzadzenia

LG Velvet remedium na problemy rynkowe producenta?

Koncern LG niestety nie radzi sobie od jakiegoś czasu zbyt dobrze na rynku urządzeń mobilnych. Mimo, że smartfony z rodziny G i V to świetne urządzenia, to brakuje bodźca mogącego nas skłonić do ich zakupu. Być może zawodzą tutaj marketingowcy, a może także po prostu koncern z Korei nierozsądnie wycenia swoje nowości. Jedno jest pewne – zaprezentowany właśnie LG Velvet ma wyciągnąć koncern z kryzysu. Czy są na to szanse?

LG Velvet to naprawdę ładny średniopółkowiec, którego wzornictwo przyciąga uwagę. Plecki tego smartfona charakteryzuje surowe i eleganckie wzornictwo. Front natomiast nie wyróżnia się stylistyczną finezją, a producent postawił w tym przypadku po prostu na notcha o kształcie kropli wody. Urządzenie pracuje w oparciu o procesor Snapdragon 765 oraz oferuje wsparcie dla łączności 5G. Sam ekran natomiast charakteryzują proporcje 21:9 i przekątna pomiędzy 6,7 a 6,9 cala. Całość zasilą podobno bateria o pojemności 4000 mAh. Pozostałe elementy specyfikacji są na razie objęte tajemnicą i na ich ujawnienie przyjdzie nam jeszcze trochę poczekać. Obawiam się tylko czy model Velvet nie zostanie nierozsądnie wyceniony przez LG i czy właśnie przez to nie będzie odstraszał od siebie klientów.

Podobno nowość zostanie oficjalnie zapowiedziana już w maju. Cieszy fakt, że LG nie poddaje się w walce o klientów ma rynku urządzeń mobilnych. Odnoszę jednak wrażenie, że w dziale urządzeń mobilnych koncernu z Korei konieczne są daleko idące zmiany, by jakoś pociągnąć dalej obecność LG ma rynku smartfonów. A jakie jest Wasze zdanie w tej kwestii?

Źródło: YouTube, XDA Developers