windowsowo.pl

Twoje centrum informacji o nowych technologiach – Windows 10 – Android – iOS

Aktualności Android Ciekawostki Samsung

Samsung idzie w fotografię? Potężne aparaty w drodze!

W ostatnich latach pojęcie fotosmartfonów nierozłącznie kojarzyło się nam z produktami koncernu Huawei. Obecnie Chińczycy borykają się z ogromnymi problemami i fakt ten chce wykorzystać Samsung aby przejąć palmę pierwszeństwa w tym segmencie. Pomóc w tym mają nowatorskie matryce Isocell, których parametry mogą wkrótce zacząć osiągać kosmiczne wartości!

Fotografia mobilna ma być konikiem Samsunga!

Całkiem niedawno robiły na nas wrażenie matryce aparatów o rozdzielczości 108 MP. Później pojawiła się zapowiedź Samsunga związana z chęcią montowania w urządzeniach „oczek” o rozdzielczości 144 MP, co już wzbudziło wiele dyskusji. Takie aparaty miałyby być wytwarzane w 14-nanometrowym procesie technologicznym. Koncern z Korei jednak właśnie zaskoczył nas jeszcze bardziej. Jego przedstawiciele bowiem zadeklarowali, że w kwestii cyferek związanych z fotografią mobilną zamierzają osiągnąć pułap aparatów o rozdzielczości 600 MP. Na razie jednak jest to pobożne życzenie Koreańczyków, na którego spełnienie przyjdzie nam jeszcze nieco poczekać. A jak pracownicy Samsunga argumentują takie plany? Podobno ludzkie oko przetwarza obraz w rozdzielczości około 500 MP. Aparaty o matrycach 600 MP miałyby nam pomóc w dostrzeganiu większej ilości detali naszego otoczenia.

Na razie ów plan wydaje się być szalony, prawda? Warto jednak zauważyć, że aparaty o rozdzielczości 108 MP zagościły już na rynku, więc kwestią kilku lat będzie to, by opracowane zostały technologie pozwalające uzyskać w przypadku aparatów urządzeń mobilnych rozdzielczości 600 MP. A co Wy myślicie o takich deklaracjach koncernu z Korei?

Źródło: Samsung