windowsowo.pl

Twoje centrum informacji o nowych technologiach – Windows 10 – Android – iOS

Aktualności Ciekawostki Netflix

Część filmów Netflixa dostępna za darmo! Sprawdź które produkcje obejrzysz bez opłat!

Obecna sytuacja w Polsce i na świecie sprawia, że sporą część wolnego czasu spędzamy w domu. Oblężenie przeżywają więc rozmaite serwisy VOD, w tym Netflix. Jak się okazuje, streamingowy gigant udostępnił właśnie niektóre filmy zupełnie za darmo. Co kryje się pod tym pojęciem i jakie produkcje będziemy mogli obejrzeć bez ponoszenia kosztów subskrybcji? Wyjaśniamy!

Dokumenty Netflixa dostępne za darmo na YouTube!

Niestety Netflix nie zaoferuje nam do nieodpłatnego obejrzenia hitów kinowych, lecz swoje dokumenty. Wśród nich znajdziemy takie perełki, jak „Our Planet”, „13”, „Explained” czy „Abstract”. Zostały one zgromadzone na specjalnej playliście obejmującej aż 34 tytuły. W tej chwili są one dostępne w języku angielskim. Jest jednak szansa na to, że w niedalekiej przyszłości do produkcji dodane zostaną napisy w kilkunastu wersjach językowych. Warto również zwrócić uwagę na to, że wspomniane filmy nie mają oznaczeń wiekowych. Trzeba się więc zapoznać z tym jakie treści prezentują, zanim udzielimy dostępu do nich najmłodszym. Filmy poruszają zagadnienia z dziedziny biologii, ekonomii, historii, wiedzy o społeczeństwie a nawet sztuki oraz opieki nad dziećmi. W tej chwili brak jakichkolwiek informacji odnośnie tego, czy Netflix planuje rozszerzyć listę o kolejne tytuły.

Gigant rynku VOD z pewnością zdecydował się udostępnić swoje produkcje dokumentalne nie tylko po to, by urozmaicić nam spędzanie czasu w domu. To przecież także najlepsza reklama samego Netflixa. Jeśli komuś spodobają się bowiem darmowe treści to istnieje spora szansa na to, że zdecyduje się na wykupienie płatnej subskrypcji. A jak Wy oceniacie działania Netflixa w tej kwestii?

Źródło: Netflix