windowsowo.pl

Twoje centrum informacji o nowych technologiach – Windows 10 – Android – iOS

Aktualności Ciekawostki E-commerce Google

Google chce być fintechem! Ważna nowość już wkrótce?

Już jakiś czas temu Apple w wybranych regionach wprowadziło Apple Card, a więc fizyczną kartę płatniczą, której zadaniem było ułatwienie dokonywania zakupów w cyfrowych sklepach giganta z Cupertino. Najwyraźniej jest to dobrze przemyślane i sprawdzone rozwiązanie, gdyż na podobne chce się zdecydować koncern Google. Co wiemy o nadchodzącej karcie od twórców Pixeli i Androida?

Nadchodzi karta płatnicza od Google?

Karta płatnicza od Google naturalnie powiązana zostanie z systemem płatności Google Pay. W aplikacji będzie można przeglądać historię naszych transakcji związanych z tą kartą. Co będzie różniło rozwiązanie od Google od produktu Apple? Apple Card to karta kredytowa. Google Card natomiast będzie kartą debetową. Wśród partnerów zaangażowanych w projekt koncenru z Mountain View warto wymienić gigantów takich, jak Citi, Stanford Federal Credit Union i Visa. Na razie niewiele wiadomo o samej karcie. Musimy więc uzbroić się w cierpliwość i poczekać na udostępnienie jakichś szerszych informacji przez sam koncern Google.

Być może zostaną przedstawione przy okazji premiery systemu Android 11. Liczę na to, że Amerykanie przekażą nam jakieś konstruktywne wieści już w maju – czy to na YouTube, czy też poprzez komunikat prasowy. Pytanie – czy fani rozwiązań z Mountain View będą chętnie korzystali z Google Card? Tego dowiemy się dopiero w kilka miesięcy po premierze.

Źródło: TechCrunch