windowsowo.pl

Twoje centrum informacji o nowych technologiach – Windows 10 – Android – iOS

Aktualności Android Ciekawostki iOS

Rozmowy grupowe w WhatsApp – nadchodzi udogodnienie!

Ostatni miesiąc przyniósł nam naprawdę sporo czasu spędzonego w domu. W takich chwilach często poszukujemy kontaktu z naszymi bliskimi i znajomymi. Zdają sobie z tego sprawę programiści Facebooka, którzy wprowadzą do WhatsApp udogodnienia związane z przeprowadzaniem grupowych rozmów wideo. Jakich poprawek możemy się w tej kwestii spodziewać w najbliższym czasie?

Lepsze rozmowy grupowe wkrótce w WhatsApp!

Programiści odpowiedzialni za rozwój komunikatora WhatsApp umożliwią jego użytkownikom przeprowadzanie wideokonferencji, w których będzie mogło brać udział maksymalnie sześć osób. Do tej pory grupowe wideorozmowy były dostępne dla maksymalnie czterech osób. Przedstawiciele WhatsApp nie wykluczają, że w przyszłości limit osób prowadzących wideokonferencję zostanie podniesiony do maksymalnie dwunastu osób. Popularny komunikator musi podążać za rynkwymi trendami. W siłę bowiem rosną takie rozwiązania jak Zoom czy Google Meet, a drugą młodość przeżywają Skype oraz Teams od Microsoftu. W pierwszej kolejności nowość zostanie sprawdzona w wersji beta WhatsApp ale obstawiam, że do stabilnej odsłony aplikacji powinna trafić dość szybko.

Dajcie znać w komentarzach co sądzicie o tej nowości. Czy w dobie narodowej kwarantanny często korzystacie z rozmów wideo bądź z wideokonferencji? Mi zdarza się to od czasu do czasu dlatego cieszę się, że twórcy aplikacji umożliwiających nawiązywanie takich konwersacji stale je udoskonalają!

Źródło: Twitter