windowsowo.pl

Twoje centrum informacji o nowych technologiach – Windows 10 – Android – iOS

Aktualności Ciekawostki Google

Google wchodzi na rynek procesorów? Kolejne urządzenia z autorskim rozwiązaniem!

Niewątpliwą zaletą smartfonów Apple jest obecność autorskich procesorów, które są jednymi z najwydajniejszych jednostek dostępnych na rynku. Na rynku smartfonów z Androidem na pokładzie dominują natomiast układy Exynos, Snapdragon, Kirin i MediaTek. Wkrótce do gry w tym segmencie włączy się Google, które podjęło właśnie bardzo ważną decyzję.

Google wkracza na rynek procesorów mobilnych!

Na tą chwilę wiemy, że Google przygotowuje jeden procesor, który miałby trafić zarówno na pokład smartfonów Pixel, jak i Pixelbooków od Google. Nosi on kodową nazwę Whitechapel. Jego produkcją natomiast zajmie się Samsung wykorzystując w tym celu swój nadchodzący proces technologiczny 5 nm. Będzie to ośmiordzeniowy procesor wspierany przez układ graficzny Mali MP20. Podobno ma być zoptymalizowany pod kątem sztucznej inteligencji. Google natomiast ma dostarczyć autorskie rozwiązania w kwestii niestandardowych ISP i NPU. Pozostaje pytanie – dlaczego Google zdecydowało się na takie zagranie? Spekuluje się, że może być ono podyktowane względami ekonomicznymi. Układy Snapdragon mogą być bowiem dla koncernu z Mountain View zbyt drogie.

Jak układy od Google będą się sprawowały w przypadku smartfonów Pixel? Czy zapewnią odpowiedni poziom wydajności Pixelbookom? Odpowiedzi na te pytania poznamy w momencie, w którym zadebiutują na rynku urządzenia wyposażone w owe układy. Musimy więc uzbroić się jeszcze w sporą dawkę cierpliwości.

Źródło: Gizmochina