windowsowo.pl

Twoje centrum informacji o nowych technologiach – Windows 10 – Android – iOS

Aktualności Android Ciekawostki Microsoft Samsung Urzadzenia

Microsoft zacieśnia współpracę z Samsungiem. Świetna funkcja w drodze!

Nie od dziś wiadomo, że Samsung stawia na bliską współpracę z koncernem Microsoft. Świadczą o tym zarówno preinstalowane aplikacje giganta z Redmond na urządzeniach od Koreańczyków, jak i głęboka integracja z aplikacją Twój telefon. W tej drugiej kwestii musimy się przygotować na ciekawe nowości, które wkrótce zostaną udostępnione właścicielom smartfonów Galaxy.

Synchronizacja plików będzie jeszcze wygodniejsza?

Najnowsza aktualizacja apki Twój telefon pozwoli na wygodniejszą wymianę zdjęć i plików między komputerem, a urządzeniami Galaxy. Wystarczy chwycić odpowiednią ikonę reprezentującą plik i przeciągnąć ją w odpowiednie miejsce na drugim urządzeniu. Równocześnie można skopiować maksymalnie 100 plików. Rozmiar pojedynczego pliku nie może natomiast przekraczać 512 MB. Czy nowość trafi także na pokład telefonów innych producentów? To dobre pytanie. Pojawiła się już bowiem ekskluzywna dla smartfonów Galaxy funkcja – Ekran telefonu, która na razie obsługuje wyłącznie urządzenia z systemem Android z One UI. Może się więc okazać że kolejna z nowości również będzie ekskluzywna dla urządzeń z Korei.

Efekty ścisłej współpracy Samsunga i Microsoftu są coraz bardziej namacalne. One UI 2 wprowadza integrację Galerii z OneDrive w miejsce Samsung Cloud. Dodatkowo użytkownicy smartfonów z Korei jako pierwsi mogli testować nowego Office dla Androida pobierając go z Galaxy Store. Jak wy oceniacie współpracę tych dwóch koncernów?

Źródło: Twitter