windowsowo.pl

Twoje centrum informacji o nowych technologiach – Windows 10 – Android – iOS

Aktualności Apple iOS Urzadzenia

iPhone SE 2020 już jest! Bezkonkurencyjny w swoim segmencie?

Od dłuzszego czasu mówiło się o tym, że Apple lada moment zaprezentuje nam „niskobudżetowego” iPhone SE nowej generacji. I doczekaliśmy się! Nowość z Cupertino zaoferuje nam od lat sprawdzone i przez wielu z nas lubiane wzornictwo (znane z czasów od iPhone 6 do iPhone 8) oraz kompaktowe rozmiary. Pod względem specyfikacji także raczej nie będziemy zawiedzeni!

Zaskoczenia nie ma – jest sprawdzona forma!

Nowość od Apple nie zaskoczy nas solidną porcją „emejzingu”. Osoby, które zdecydują się na jej zakup otrzymają natomiast wszystko, czego możemy się spodziewać po solidnym średniopółkowcu. Przede wszystkim zachwyceni będą fani kompaktowych smartfonów – iPhone SE 2020 wyposażony został w ekran o przekątnej 4,7″ i rozdzielczości 1334 na 750 pikseli. Ponadto na froncie umieszczony został czytnik Touch ID oraz kamerka do selfie i rozmów wideo o rozdzielczości 7 MP. Nowość zaoferuje dostęp do najnowszych osiągnięć Apple – m.in. do procesora A13 Bionic wspieranego przez przyzwoitą ilość pamięci operacyjnej. Na dane natomiast wygospodarowane zostanie zależnie od wersji – 64, 128 lub 256 nierozszerzalnej przestrzeni dyskowej. Na pleckach urządzenia zostanie natomiast umieszczony pojednczy aparat o rozdzielczości 12 MP. Co ciekawe, nowość odporna jest na zakurzenie i zachlapanie, a ładowana może być przez złącze Ligntning, bądź bezprzewodowo.

Nowy iPhone SE dostępny będzie w kolorach czarnym i białym oraz w zjawiskowym wariancie Product Red. Poznaliśmy również polskie ceny i nie prezentują się one najgorzej:

  • 64 GB – 2199 zł
  • 128 GB – 2449 zł
  • 256 GB – 2949 zł

Muszę przyznać, że zacznam się zastanawiać nad zakupem tego smartfona. A Wy? Czy Waszym zdaniem za kilka miesięcy nowy iPhone SE może być ciekawą propozycją wśród smartfonów dostępnych w cenie do 2000 złotych?