windowsowo.pl

Twoje centrum informacji o nowych technologiach – Windows 10 – Android – iOS

Aktualności Ciekawostki Microsoft Windows 10

Wymagania Windows 10 zawyżane? Ciekawe informacje w sieci!

Windows 10 to dla każdego z nas bardzo ważne oprogramowanie. Korzystamy z niego na co dzień w przypadku naszych komputerów. Czy jednak na pewno jego wymagania sprzętowe są tak wygórowane, jak przedstawia je koncern z Redmond? Przeprowadzone zostało ciekawe doświadczenie, które daje nam ciekawy pogląd na tą sytuację!

Mały apetyt na pamięć RAM? To fakt!

Miałem okazję kiedyś sprawdzić Windowsa 10 na urządzeniu wyposażonym w jednordzeniowy procesor oraz 1 GB pamięci RAM. Muszę przyznać, że korzystanie z niego było drogą przez mękę ale głównie z winy za słabego procesora. Najnowsze doświadczenie pokazuje nam, że nowe „okienka” uruchomimy na urządzeniu z niewielką ilością pamięci operacyjnej. Wspomniany przeze mnie wcześniej test został przeprowadzony na wirtualnej maszynie, która miała przydzielony 1 rdzeń procesora Intel Core i5-8400 i plik wymiany wielkości 2,8 GB na dysku talerzowym. Minimalna ilość pamięci RAM na jakiej udało się uruchomić Windowsa 10 (i nawet było możliwe wykonanie kilku screenshotów) to 192 MB. Jest to jednak wartość testowa i wątpię, czy w przypadku takiej konfiguracji możliwe by było regularne korzystanie z komputera i praca z chociażby mailem czy edytorem tekstu.

Wynik eksperymentu robi jednak wrażenie. Microsoft zawyża wymagania Windowsa 10. Z pewnością robi to jednak po to, by przedstawić nam jakie podzespoły w przypadku komputera są niezbędne, by zapewnić nam komfortową pracę z urządzeniem. A na jakiej najsłabszej konfiguracji Wam udało się uruchomić „dziesiątkę”? Dajcie koniecznie znać w komentarzach!

Źródło: Twitter