windowsowo.pl

Twoje centrum informacji o nowych technologiach – Windows 10 – Android – iOS

Aktualności Android Ciekawostki Google

Telefon Google na każdym smartfonie? Ciekawe przesłanki w sieci!

Google już dość dawno przygotowało autorskie aplikacje Kontakty, Wiadomości oraz Telefon. O ile dwie pierwsze dostępne są do pobrania dla wszystkich smartfonów z Androidem, o tyle ostatnia do tej pory dostępna była tylko dla wybranych urządzeń. Być może ten stan rzeczy ulegnie wkrótce zmianie. Przesłanki ku temu pojawiły się właśnie w sieci.

Telefon Google dostępny dla kolejnych urządzeń

Do tej pory z aplikacji Telefon od Google mogli korzystać właściciele smartfonów Pixel oraz urządzeń pracujących pod kontrolą systemu Android z nakładką MIUI, czy też należących do programu Android One. Tymczasem sytuacja zaczyna ulegać zmianie. Na forum XDA Developers pojawiły się głosy wskazujące na udostępnienie funkcji dla innych modeli smartfonów – mowa o takich urządzeniach, jak Oppo FInd X2 Pro, Asus ZenFone 6 i LG V60. Osobiście zweryfikowałem sprawę i niestety aplikacji nadal nie da się pobrać na żadnego z moich Samsungów. Być może taka możliwość pojawi się w ich przypadku w niedalekiej przyszłości.

Póki co nie mamy oficjalnej informacji odnośnie tego, czy Google faktycznie zdecydowało się na szersze udostępnienie aplikacji telefonu. Trzeba poczekać na stanowisko koncertu w tej kwestii. A czy Wy korzystacie na co dzień z opisywanego rozwiązania? Jak je oceniacie? Zapraszamy do dyskusji w komentarzach!

Źródło: XDA-Developers