windowsowo.pl

Twoje centrum informacji o nowych technologiach – Windows 10 – Android – iOS

Aktualizacje Aktualności Microsoft Plotki/przecieki Windows 10

Wyczekiwana nowość wkrótce w Windows 10! Dotyczy obsługi multimediów!

System Windows 10 ma już na karku kilka dobrych lat i Microsoft coraz głośniej wspomina o konieczności odświeżenia jego interfejsu. Dowiedzieliśmy się już oficjalnie, że przeprojektowane zostaną ikony systemowe oraz Menu Start. To jednak nie wszystkie zmiany jakie ma dla nas koncern z Redmond!

Sterowanie odtwarzaczem multimedialnym jeszcze wygodniejsze?

Kilkanaście dni temu przedstawialiśmy Wam koncept tego, jak miałby wyglądać odświeżony widżet sterowania multimediami w systemie Windows 10. Jak się okazuje, doczekamy się zmian także w tym aspekcie funkcjonowania systemu od Microsoftu. Odświeżony panel sterowania został właśnie dostrzeżony w jednej z testowych wersji „okienek”. I muszę przyznać że bardzo mi się on podoba. Z pewnością będzie rozwiązaniem bardziej intuicyjnym niż znane nam w tej chwili. Obecny widżet bowiem pamięta czasy poprzednich odsłon systemu. Nowe rozwiązanie możecie podejrzeć na powyższym zrzucie ekranu. Przeprojektowany panel sterowania multimediami będzie lepiej wpisywał się w lansowaną przez koncern z Redmond trend stylistyczny Fluent Design.

Moim zdaniem zmiany wizualne w systemie Windows 10 są temu oprogramowaniu bardzo potrzebne. Microsoft musi podążać za trendami by „okienka” prezentowały się przejrzyście i nowocześnie. Amerykanie nie powinni zapominać jednak o tym, by pracować także nad płynnym i bezproblemowym działaniem samego systemu oraz nad sprawnym wdrażaniem kolejnych jego aktualizacji.

Źródło: Twitter