windowsowo.pl

Twoje centrum informacji o nowych technologiach – Windows 10 – Android – iOS

Aktualności Android Ciekawostki iOS

Mniej powiadomień z serwisu Facebook? To możliwe dzięki nowej funkcji!

Od kilku lat m.in. dzięki szerokiemu dostępowi do smartfonów coraz chętniej korzystamy z serwisów społecznościowych. Problemy pojawiają się wtedy, gdy ich aplikacje klienckie zaczynają nas zasypywać zbyt dużą ilością powiadomień. Receptę na ową niedogodność znalazł właśnie Facebook. Wprowadza ją najnowsza aktualizacja klienta popularnego serwisu społecznościowego!

Ogranicz ilość powiadomień jednym prostym działaniem!

Najnowsza aktualizacja stabilnej wersji aplikacji Facebooka przynosi ciekawą nowość. Nazwana została ona trybem cichym i pozwala na czasowe ograniczenie powiadomień, którymi spamuje nas na codzień aplikacja kliencka popularnego serwisu. Dostęp do nowości możecie uzyskać z poziomu funkcji Czas spędzony na Facebooku. Ta z kolei znajduje się w menu Ustawienia i prywatność. Do tej pory musieliśmy ograniczać powiadomienia z Facebooka za pomocą ustawień systemowych. Teraz natomiast dostęp do takiej funkcji zostanie w znaczącym stopniu uproszczony i będziemy mogli z niego skorzystać już w samej aplikacji.

W pierwszej kolejności nowa funkcja zostanie udostępniona dla urządzeń pracujących pod kontrolą iOS – nastąpi to w maju. Użytkownicy smartfonów pracujących w oparciu o Androida poczekają natomiast do czerwca. Dajcie koniecznie znać, czy w przypadku Waszych urządzeń dbacie o to, by nie zasypywały Was one nadmiarem powiadomień.

Źródło: Facebook