windowsowo.pl

Twoje centrum informacji o nowych technologiach – Windows 10 – Android – iOS

Aktualności Ciekawostki Netflix

Netflix i kontrola rodzicielska – serwis wchodzi na nowy poziom!

Netflix to świetny serwis streamingowy, który oferuje nam naprawdę bogate portfolio rozmaitych produkcji. Wśród nich każdy powinien znaleźć coś dla siebie – zarówno fani ambitnych filmów, jak i krwawych slasherów. Problem w tym, że z serwisu często korzystają także nasze pociechy. Netflix znalazł jednak sposób na poprawienie jakości ochrony rodzicielskiej. Kilka słów o nim poniżej!

Nieodpowiednie treści będą lepiej zabezpieczone!

W sieci możemy trafić na rozmaite treści – te naprawdę przystępne, jak i nieodpowiednie dla młodego widza. Także na Netflixie. Dlatego właśnie włodarze popularnego serwisu postanowili podjąć radykalne kroki w celu uchronienia najmłodszych przed nieodpowiednimi dla nich treściami. Pamiętacie jeszcze, że na Netflixie nasze pociechy mogą korzystać ze specjalnego profilu dziecka? Jeśli jednak to dla Was za mało i obawiacie się, że mogą zainteresować się oglądanymi przez nas produkcjami, to mamy dla Was dobre wieści. Do Netflixa wprowadzona zostanie możliwość zastosowania filtrów pomagających w wyselekcjonowaniu materiałów adekwatnych do wieku naszych dzieci. Ponadto będziemy mogli zabezpieczyć kodem PIN te profile, którymi nie powinny się one interesować. Ostatnia z nowości to z kolei możliwość przeglądania historii materiałów obejrzanych przez nasze pociechy. Dzięki temu zachowany większą kontrolę nad ich poczynaniami.

A co Wy myślicie o nowościach? Czy wprowadzenie takich rozwiązań przez Netflixa to Waszym zdaniem dobra decyzja? Ja jestem zdania że musimy chronić nasze dzieci przed nieodpowiednimi treściami. Zapraszam was do dyskusji w komentarzach.

Źródło: Netflix