windowsowo.pl

Twoje centrum informacji o nowych technologiach – Windows 10 – Android – iOS

Aktualizacje Aktualności Android Samsung Urzadzenia

Samsung mocno namieszał! Ta aktualizacja może uszkodzić Twojego smartfona!

Zazwyczaj na każdą aktualizację dedykowaną naszemu smartfonowi czekamy z niecierpliwością. W końcu bowiem nierzadko przynoszą nam one ważne poprawki bezpieczeństwa i nowe funkcje. Tym razem jednak Samsung mocno namieszał. Marcowa aktualizacja dla Galaxy Note 9 psuje niektóre smartfony i warto się wstrzymać z jej instalowaniem do czasu, gdy koncern z Korei znajdzie rozwiązanie tej sytuacji!

Jakie szkody aktualizacja może wyrządzić Waszemu urządzeniu?

Pechowa aktualizacja to ta, zawierająca marcowe poprawki bezpieczeństwa dla Galaxy Note 9. Jak się okazuje, u części użytkowników sprawia ona naprawdę poważne problemy. Uszkodzeniu ulega ekran smartfona. Użytkownicy ex-flagowca skarżą się na forach na różne problemy w tej kwestii. Na losowych urządzeniach samoczynnej zmianie ulega rozdzielczość ekranu, na innych z kolei następuje przewartościowanie koloru zielonego, bądź na ekranie pojawiają się szare paski w trakcie zmiany poziomu jasności. Napływają też niepokojące informacje wskazujące na to, że Galaxy Note 9 po przeprowadzeniu wspomnianej aktualizacji potrafi niebezpiecznie się nagrzewać.

Jeśli więc jeszcze nie zainstalowaliście feralnej aktualizacji to koniecznie się wstrzymajcie. Na tą chwilę koncern z Korei pracuje nad rozwiązaniem wspomnianych problemów. Nie wiadomo jeszcze jakie będzie stanowisko Samsunga w odniesieniu do afery. Miejmy nadzieję, że użytkownicy, którym aktualizacja uszkodziła urządzenia nie zostaną z nimi „na lodzie”.

Źródło: Samsung Community Forum