windowsowo.pl

Twoje centrum informacji o nowych technologiach – Windows 10 – Android – iOS

Aktualizacje Aktualności Android Google

Android 11 z nowym sposobem aktualizacji! Rewolucja w drodze?

Aktualizowanie systemu Android zazwyczaj kojarzy nam się ze żmudnym pobieraniem pakietu plików i następnie koniecznością wyłączenia smartfona i zainstalowania nowej wersji systemu. Android 11 może jednak zrewolucjonizować ten proces. Wszystko za sprawą patentu, który zostął przez Google wypracowany już kilka lat temu!

Aktualizacje Androida mniej absorbującym procesem?

Przeprowadzanie mniej inwazyjnych dla użytkownika (nie wymagających wyłączenia smartfona) aktualizacji systemu Android ma być możliwe dzięki wykorzystaniu patentu znanego jeszcze z czasów Androida Nougat. Mechanizm jej działania polega na zdublowaniu wybranych partycji magazynu danych. Dzięki temu zabiegowi możliwe jest przeprowadzenie aktualizacji systemowej w tle. Nowa wersja systemu wdrażana jest na aktualnie nieaktywnej partycji. Po zakończeniu procesu następuje ponwne uruchomirnie smartfona. W momencie wykonywania rozruchu zostaje uśpiona partycja, z której korzystaliśmy w momencie instalacji oprogramowania, a wybudzona ta, na której pracować będzie teraz nowa wersja Androida. Proste? A jakie wygodne!

Jestem ciekaw jak nowość będzie sprawowała się w praktyce. Jeśli nie będzie sprawiała na naszych urządzeniach żadnych problemów to jest szansa na to, że zostanie ciepło przyjęta przez użytkowników. A co Wy sądzicie o takiej metodzie aktualizacji smartfonów?

Źródło: xda-developers