windowsowo.pl

Twoje centrum informacji o nowych technologiach – Windows 10 – Android – iOS

Aktualizacje Aktualności Microsoft Windows 10

Czytelne informacje o aktualizacjach wkrótce w Windows 10!

Windows 10 to już naprawdę dojrzały system. Nie jest jednak wolny od wad. Zdają sobie z tego sprawę użytkownicy, jak i sam koncern z Redmond. Dlatego właśnie kolejne duże aktualizacje okienek przynoszą nam drobne, ale bardzo potrzebne zmiany w interfejsie i funkcjonowaniu oprogramowania. Windows 10 20H1 przyniesie ważną nowość jeśli chodzi o informowanie nas o dostępnych do zainstalowania aktualizacjach!

Powiadomienia będą o wiele bardziej czytelne!

Po pobraniu wszystkich plików niezbędych do przeprowadzenia aktualizacji, w centrum windowsowych powiadomień pojawi się informacja zalecająca przeprowadzenie aktualizacji po podłączeniu naszego komputera do źródła zasilania. Ponadto pod takim powiadomieniem dostrzeżemy kilka możliwych opcji do wyboru:

  • uruchom ponownie – po wybraniu tej opcji natychmiastowo zostanie zainicjowany ponowny rozruch naszego komputera w celu zainstalowania aktualizacji,
  • uruchom ponownie w nocy – po wybraniu tej opcji komputer zostanie uruchomiony ponownie w nocy, kiedy nie będziemy akurat z niego korzystać (o godzinie 2.00 w nocy),
  • wybierz godzinę – opcja pozwala na wybranie godziny przeprowadzenia aktualizacji systemu.

Najnowsza, duża aktualizacja systemu Windows 10 światło dzienne ujrzy na początku maja. Jak już jednak wspominaliśmy, najprawdopodobniej będzie wprowadzana stopniowo, aby nie wprowadzić chaosu w funkcjonowaniu firm bardzo często stawiających ostatnio na home office.

Źródło: YouTube