windowsowo.pl

Twoje centrum informacji o nowych technologiach – Windows 10 – Android – iOS

Aktualności Ciekawostki

Zakupy w maju? Poczta Polska może Cię zawieść!

Poczta Polska już teraz nie zbiera zbyt dobrych opinii jako dostarczyciel zamawianych przez nas zakupów. Zdecydowanie wolimy korzystać w tej kwestii z usług firm kurierskich. Jak się okazuje ostatnie osoby przywiązane do naszego narodowego dostarczyciela paczek mogą wkrótce srogo się zawieść – wszystko przez próbę przeforsowania przez władze korespondencyjego głosowania w wyborach prezydenckich.

Poczta Polska przestanie doręczać przesyłki?

Projekt ustawy forsowanej przez PiS zakłada, że na okres związany z przeprowadzeniem korespondencyjnego głosowania Poczta Polska będzie zwolniona z dostarczania do naszych domów pozostałych przesyłek. Warto o tym pamiętać jeśli w maju zdecydujecie się na dokonywanie zakupów w trybie online. Poczta Polska w tym czasie będzie zajęta dostarczaniem kart do głosowania do skrzynek obywateli i ten proceder może doprowadzić do swoistego paraliżu jeśli chodzi o doręczanie listów oraz paczek.

Artykuł 16 kontrowersyjnej ustawy brzmi bowiem następująco:

Operator wyznaczony, w czasie wykonywania zadań, o których mowa w niniejszej ustawie, zwolniony jest z obowiązku świadczenia innych usług pocztowych

Oczywiście jeśli ów scenariusz ulegnie realizacji, to sama Poczta Polska zaliczy ogromną wtopę wizerunkową. O ile obywatele zrozumieją, że nasz narodowy dostawca będzie zmuszony obsłużyc wybory, to nie wybaczą mu jeśli z tego powodu w znaczącym stopniu wydłużeniu ulegnie czas dostarczania „cywilnych” przesyłek.

Dajcie znać co Wy myślicie o tej całej sytuacji. Czy Waszym zdaniem Poczta Polska powinna w taki sposób obniżać jakość swoich usług ze względu na nadchodzące wybory? A może wszystko Wam jedno, bo i tak od dawna nie korzystacie z jej usług? Zapraszamy do dyskusji!