windowsowo.pl

Twoje centrum informacji o nowych technologiach – Windows 10 – Android – iOS

Aktualizacje Aktualności Android Samsung Urzadzenia

To już koniec! Popularne flagowce koncernu Samsung tracą wsparcie!

Kazde urządzenie mobilne musi kiedyś zostać przez producenta ubite i pozbawione wsparcia. Tym razem trudną decyzję podjął koncern Samsung. Dotyczy ona rodziny popularnych flagowców – Galaxy S7. Bardzo długo były one wzorem tego, jak skrupulatnie można wspierać smartfony z Androidem. Wszystko co dobre jednak musi się kiedyś skończyć.

Rodzina Galaxy S7 odchodzi na emeryturę!

Smartfony Samsunga z rodziny Galaxy S7 były wspierane rekordowo długo. Co prawda ostatnią wersją Androida jaką otrzymały był „robot” w wersji 8.1 Oreo, jednak przez prawie dwa lata koncern z Korei wspierał te smartfony jeszcze pod kątem wprowadzania kolejnych poprawek bezpieczeństwa. Tym razem jednak modele Galaxy S7 oraz Galaxy S7 Edge zostały wykreślone z listy smartfonów otrzymujących kwartalne aktualizacje bezpieczeństwa, Oznacza to, że na jakąkolwiek kolejną poprawkę będą mogły liczyć jedynie w takich przypadkach, w których Samsung wykryje w ich oprogramowaniu krytyczne luki bądź gdy powjawią się jakieś poważne niebezpieczeństwa w stosunku do użytkowników tych urządzeń.

A czy Wy korzystaliście ze smartfonów z rodziny Galaxy S7? Jak je wspominacie? A może korzystacie z któregoś z tych smartfonów do dziś? Zapraszamy Was do pozostawiania opinii oraz do dyskusji w komentarzach.

Źródło: Samsung