windowsowo.pl

Twoje centrum informacji o nowych technologiach – Windows 10 – Android – iOS

Aktualności Ciekawostki Google GPS

Mapy Google zorientowane na pandemię. Nadchodzi ważna funkcja!

Pandemia z którą mamy obecnie do czynienia przyczyniła się do tego, że więcej czasu spędzamy w domu. O przetrwanie muszą więc walczyć rozmaite restauracje i knajpki, które w tym czasie oferują jedzenie na wynos oraz z dostawą do domu. Google chce pomóc nam w ich wyszukiwaniu i wprowadza do swoich Map nową, ciekawą funkcję!

Jedzienie na wynos? Mapy pomogą znaleźć odpowiednią knajpę!

Do aplikacji Google trafiła bardzo ciekawa i przydatna nowość. Mowa o filtrach pozwalających w prosty sposób wyszukać restauracje oferujące dowóz posiłków czy możliwość odebrania ich na wynos. Filtry tradycyjnie widoczne będą w górnej części ekranu, obok innych (Praca, Stacje benzynowe itp.). Oczywiście po wybraniu danej zakładki i następnie – konkretnej restauracji – aplikacja nadal wyświetlała nam będzie komplet informacji na jej temat. Jest to drobna, aczkolwiek ważna nowość, która może nie tylko pozwolić nam, użytkownikom na odpowiedni wybór lokalu, ale i może pomóc przetrwać małym, lokalnum knajpkom, którym ciężko dotrzeć do świadomości potencjalnych klientów.

Nowość jest już dostępna w Polsce, dla urządzeń z Androidem oraz iOS. Dajcie koniecznie znać w komentarzach co o niej sądzicie. Czy Waszym zdaniem w obecnych, bardzo trudnych dla nas wszystkich czasach do popularnych aplikacji powinno trafiać więcej tego typu nowości?

Źródło: Google