windowsowo.pl

Twoje centrum informacji o nowych technologiach – Windows 10 – Android – iOS

Aktualności Ciekawostki Microsoft

Skype ze świetną nowością! Komunikator walczy o użytkowników?

Skype nadal jest popularną aplikacją do prowadzenia wideorozmów. W ostatnich latach jednak wyrosła mu też silna konkurencja w postaci chociażby Messengera, WhatsAppa czy nawet Zoom’a. Dlatego właśnie Microsoft musi szukać sposobów na zainteresowanie swoim komunikatorem nowych użytkowników. Zamierza osiągnąć ten cel przy pomocy dość prostego rozwiązania!

Ze Skype skorzystasz bez konieczności logowania!

Microsoft postanowił maksymalnie uprościć korzystanie ze Skype w czasach pandemii koronawirusa. Teraz aby nawiązać rozmowę wideo nie będziemy już musieli rejestrować się i zakładać konta Microsoft. Dzięki funkcji Meet Now możliwe bedzie przeprowadzanie wideorozmów czy wideokonferencji nawet bez konieczności pobierania aplikacji Skype. Twórca konferencji będzie mógł zaprosić do niej rozmówców poprzez dedykowany link, a sama rozmowa będzie się odbywać w oknie przeglądarki internetowej. Warto wspomnieć o tym, że takie wideorozmowy będziemy mogli nagrywać. Microsoft będzie je przechowywał na swoich serwerach przez 30 dni. Możliwe też będzie rozmywanie tła za nami tak, by nie rozpraszało ono naszego rozmówcy.

Niestety nie wiadomo w tej chwili ile osób maksymalnie może dołączyć do rozmowy. Cieszy jednak fakt, że w Redmond w końcu ktoś poszedł po rozum do głowy i postanowiono o uproszczeniu procedury inicjowania i prowadzenia wideokonferencji. Być może ta decyzja przełoży się na choć częściowy wzrost zainteresowania komunikatorem Microsoftu.

Źródło: Microsoft