windowsowo.pl

Twoje centrum informacji o nowych technologiach – Windows 10 – Android – iOS

Aktualizacje Aktualności Microsoft Plotki/przecieki Windows 10

Windows 10 20H1 – orientacyjna data premiery jest już znana!

Microsoft z powodu pandemii dość mocno wyhamował w kwestii rozwoju systemu Windows 10. Nie podjęto jednak decyzji w sprawie anulowania wiosennej aktualizacji dla tego oprogramowania – 20H1. Na nasze urządzenia trafi ona już niebawem, jednak rozsyłana będzie falami. Jakie są przyczyny podjęcia takiej decyzji? Już tłumaczymy!

Aktualizacja może trafić na nasze komputery za miesiac!

Kolejna duża aktualizacja dla „okienek” zostanie udostępniona raczej na pewno w maju. Taka informacja została wyciągnięta z PowerShella, z kompilacji 19041. Widnieje w niej wzmianka o May 2020 Update. Co ciekawe, przecieki wskazują na to, że nie wszyscy użytkownicy Windowsa otrzymają aktualizację w tym samym momencie. Z racji, że wiele firm nastawiło się obecnie na pracę w trybie home office, to Microsoft będzie wdrażał ją z wielką rozwagą, żeby w razie problemów nie sparaliżować funkcjonowania firm przez uziemienie komputerów ich pracowników. Możliwe więc, że proces dystrybuowania owej aktualizacji może ulec zakończeniu dopiero na początku czerwca, bądź w awaryjnej sytuacji – jeszcze później.

Są to jednak na razie nieoficjalne wieści i musimy poczekać na ich potwierdzenie ze strony samego Microsoftu. Aktualizacja 20H1 będzie kolejną, która skupiała się będzie na poprawieniu jakości i wydajności pracy Windowsa 10. Na szersze zmiany pod względem wizualnym i funkcjonalnym raczej poczekamy do jesieni (a może i jeszcze dłużej).

Źródło: WindowsLatest