windowsowo.pl

Twoje centrum informacji o nowych technologiach – Windows 10 – Android – iOS

Aktualności Ciekawostki Google

Google pomoże wyszukać informacje związane z pandemią!

W czasach pandemii koronawirusa często poszukujemy w Internecie informacji związanych z tym zagrożeniem. Problem w tym, że w natłoku wieści trudno czasem wyselekcjonować te najważniejsze. Google zdaje sobie z tego sprawę i lada moment będzie eksponować w wynikach wyszukiwania wieści związane z pandemią.

Tak wygląda zawartość o której mowa we wpisie

Google wybierze dla nas najbardziej wiarygodne informacje związane z COVID-19!

Pandemia koronawirusa to kolejny bodziec do forsowania w sieci rozmaitych fake newsów. Oczywiście z takimi praktykami trzeba walczyć i zdaje sobie z tego sprawę także wyszukiwarkowy gigant. Zamierza więc pomóc osobom wyszukliwającym konkretne i wiarygodne informacje. Podmioty współpracujące z koncernem w zakresie udostępniania takich danych otrzymały wytyczne dotyczące implementacji specjalnego kodu na ich stronach internetowych. Ów kod odpowiadał będzie za wyróżnienie treści zamieszczanych na stronach w wynikach wyszukiwania Google. Dzięki takiemu zabiegowi osoby korzystające z wyszukiwarki zyskają pewność, że mają do czynienia z wiarygodnymi informacjami.

W pierwszej kolejności nowe procedury zostaną zastosowane w odniesieniu do newsfeedów agencji rządowych i podmiotów związanych ze służbą zdrowia. To zrozumiałe, gdyż właśnie owe instytucje zajmują się bieżącym informowaniem nas o aktualnej sytuacji związanej z pandemią koronawirusa. Z czasem funkcja ma być oferowana pozostałym serwisom, jednak z pewnością będą one musiały przejść werfikację ze strony pracowników Google.

Źródło: Google