windowsowo.pl

Twoje centrum informacji o nowych technologiach – Windows 10 – Android – iOS

Aktualności Android Microsoft Plotki/przecieki Surface Surface Phone Urzadzenia

Surface Duo może zostawić konkurencję w tyle. Ciekawy patent Microsoftu ujawniony!

Microsoft od dłuższego czasu przygotowuje nas na swój powrót do segmentu smartfonów. Mowa oczywiście o Surface Duo, który reprezentuje zupełnie inną koncepcję, niż składane urządzenia Samsunga, Huawei czy Motoroli. Jak się okazuje, koncern z Redmond szykuje dla nas niespodziankę, która może uczynić ten sprzęt dużo bardziej praktycznym w codziennym użytkowaniu.

Surface Duo z trzema ekranami?

Koncepcja składanego smartfona od Microsoftu nie jest powiązana z obecnością elastycznego ekranu. Przypomina natomiast rozwiązanie znane ze smartfonów LG, które wykorzystują dodatkowy wyświetlacz. W przypadku Surface Duo będzie on jednak stałym elementem urządzenia. Do tej pory sporo kontrowersji wzbudzała strona funkcjonalna urządzenia. Na wstępnych zwiastunach widzieliśmy, że koniecznością może być każdorazowe otwieranie Surface Duo w celu sprawdzenia powiadomień, co dla wielu z nas byłoby nie do zaakceptowania. Do sieci wyciekł jednak bardzo ciekawy patent Microsoftu.

Obszar oznaczony na rysunku jako 226A to trzeci, dodatkowy ekran. Zadaniem tego wyświetlacza będzie udostępnienianie nam powiadomień z aplikacji oraz informacji o nieodebranych połączeniach i wiadomościach. Tutaj jednak pojawiają się dwa duże znaki zapytania. Po pierwsze – nie wiemy jak ta funkcja będzie się sprawowała w praktyce. Po drugie – nie jest pewnikiem czy nowość trafi na pokład Surface Duo pierwszej generacji. Możliwe że w dodatkowy ekran wyposażony zostanie dopiero jego następca.

W tej kwestii musimy czekać na jakieś konkretne wieści ze strony samego koncernu z Redmond. Liczę na to, że Amerykanie wkrótce uchylą nam rąbka tajemnicy. Surface Duo, w obliczu niedoskonałości elastycznych ekranów, może być naprawdę ciekawą propozycją w segmencie składanych smartfonów.

Źródło: freepatentsonline.com