windowsowo.pl

Twoje centrum informacji o nowych technologiach – Windows 10 – Android – iOS

Aktualności Ciekawostki Muzyka i Wideo

Google z konkurencją dla TikToka? Poznajcie YouTube Shorts!

Ostatnie tygodnie jesteśmy zmuszeni spędzać w domowym zaciszu. W ramach poszukiwania różnych form rozrywki często korzystamy z serwisów społecznościowych i streamingowych. Jednym z najpopularniejszych w tej chwili jest TikTok. Zauważył to koncern Google i w Mountain View postanowiono, że YouTube doczeka się funkcji mogącej być dla niego alternatywą. Poznajcie Shorts!

YouTube Shorts zagrozi pozycji TikToka?

TikTok to miliony użytkowników aplikacji na całym świecie. W pewien sposób zapisał się już w świadomości internautów, więc ciężko będzie komukolwiek zdeklasować ten serwis pod względem popularności. Pozostali, społecznościowi giganci próbują jednak uczknąć dla siebie choć fragment rynku związanego z krótkimi materiałami wideo. Próbowali już Facebook (Lasso) i Instagram (Reels). Tymczasem swój pomysł na krótkie wideo w aplikacji chce przepchnąć też YouTube ze swoimi Shorts. Na razie wiemy, że na ich potrzeby powstanie w aplikacji specjalna sekcja, a do filmików będziemy mogli dodawać ścieżki dźwiękowe.

Osobiście wątpię, czy nowość od YouTube bedzie diabelnie popularna. Z pewnością będzie głównie wykorzystywana przez twórców YouTube’owych kanałów w celu przekazywania subskrybentom krótkich komunikatów. A jak Wam się podoba taka koncepcja? Dajcie znać w komentarzach. My natomiast czekamy na kolejne informacje w sprawie Shorts.

Źródło: The Information