windowsowo.pl

Twoje centrum informacji o nowych technologiach – Windows 10 – Android – iOS

Aktualności Ciekawostki

Urzędowa rewolucja z InPost! Pilotażowy program w pierwszych miastach!

W czasie pandemii koronawirusa o wiele trudniej przychodzi nam załatwianie formalnych spraw urzędowych. Z pomocą jednak już wkrótce przyjdzie nam InPost, który w wybranych miastach zamierza wystartować z usługą Urząd24. Ułatwi nam ona kontakt z pracownikami magistratów. W pierwszej kolejności nowość zostanie wdrożona w Gorzowie Wielkopolskim, lecz koncern planuje szybki jej start także w innych miastach!

Urząd24 to naprawdę rewolucyjna nowość!

Dzięki pionierskiej usłudze możliwe będzie bezkontaktowe załatwianie spraw w urzędach. W Gorzowie Wielkopolskim rozmieszczono dwa wyspecjalizowane Paczkomaty, w których można nadawać i odbierać dokumenty urzędowe bez żadnego osobistego kontaktu z drugim człowiekiem i bez kolejek. W pierwszej kolejności będzie można się za ich pośrednictwem komunikować z Wydziałem Komunikacji, a więc załatwiać wszystkie sprawy związane z ewidencją pojazdów.

Jak nowy mechanizm będzie działał w praktyce? Przesyłki urzędowe będziemy mogli nadawać w dedykowanych paczkomatach Urząd24, bądź w dowolnym, innym paczkomacie (pod warunkiem, że dane miasto zapisze się do programu od InPost). Koszty nadania przesyłki urzędowej to 5,99 zł, a jej maksymalne wymiary to 3 x 25 x 55 cm. Sama procedura dostarczania przesyłek natomiast, będzie wyglądała identycznie, jak w przypadku standardowych, inpostowych paczek.

Dajcie koniecznie znać w komentarzach, czy chcielibyście, by podobne rozwiązanie wprowadził Wasz lokalny urząd miasta. Myślę, że rozwiązanie od InPost bardzo szybko zostanie rozpowszechnione w skali całego kraju – ponoć są już kolejni chętni obok Gorzowa. Jednym z bodźców może być szalejąca w Polsce pandemia. Czekamy więc z niecierpliwością na kolejne wieści w tej kwestii!

Źródło: InPost