windowsowo.pl

Twoje centrum informacji o nowych technologiach – Windows 10 – Android – iOS

Aktualności Apple Plotki/przecieki Urzadzenia

Nowy, tańszy iPhone lada dzień? Wiemy o nim coraz więcej!

Początek bieżącego roku to bardzo trudny okres dla producentów smartfonów. Sprzedaż urządzeń mobilnych drastycznie spadła z powodu szalejącej pandemii i giganci rynku muszą szukać nowych sposobów na dotarcie do klientów. Szuka ich także Apple, które lada dzień powinno zaprezentować następcę bardzo popularnego i przystępnego cenowo iPhone SE. Co o nim wiemy?

Nowy iPhone SE to po prostu… iPhone SE!

Najnowsze „przecieki” ze strony Apple wskazują na to, że nowy model smartfona zachowa nazwę po poprzedniku. Ponadto jego wzornictwo będzie nieco archaiczne – przedni panel będzie tożsamy z tym znanym z iPhone 7 i 8. a więc jego zagospodarowanie będzie dość kiepskie. Najważniejszych zmian doczekamy się jednak w specyfikacji urządzenia. Apple postawi bowiem na 4,7-calowy ekran LCD o rozdzielczości 1334 × 750 pikseli. Ponadto możemy liczyć na obecność procesora Apple A13 wspieranego przez 3 GB pamięci RAM. Na pleckach zostanie umieszczony pojedynczy obiektyw aparatu, a samo urządzenie dostępne będzie w wariantach 64, 128 i 256 GB. Co ciekawe, na front urządzenia ponownie trafi czytnik Touch ID.

Nie znamy daty premiery nowości, ale mówi się, że pojawi się ona w sprzedaży lada moment. Ze względu na pandemię Apple raczej nie zdecyduje się na przeprowadzenie konferencji. Możliwe, że iPhone SE zostanie „przepchnięty” do sklepów podobnie, jak wcześniej iPad Pro oraz MacBook Air. Mówi się też o tym, że do sprzedaży trafi również iPhone SE Plus/Max. Jak będzie faktycznie? Przekonamy się już wkrótce! Cena „niskobudżetowego” iPhone powinna wynieść około 2500 zł.

Źródło: Apple