windowsowo.pl

Twoje centrum informacji o nowych technologiach – Windows 10 – Android – iOS

Aktualności Android iOS Windows 10

Rewolucyjna nowość zmierza do WhatsApp! Czekaliśmy na nią od dawna?

WhatsApp to jeden z najpopularniejszych i rzekomo – najbezpieczniejszych komunikatorów na świecie. Nic więc dziwnego w tym, że miliony użytkowników wyczekują z niecierpliwością każdej nowej funkcji, którą twórcy będą chcieli w nim zaoferować. Tak było w przypadku „dark mode”. Jak się dowiedzieliśmy, obecnie kolejna, nie mniej ważna nowość zmierza do komunikatora!

WhatsApp wkrótce na wielu urządzeniach jednocześnie?

O nowej funkcji wiemy z informacji zaszytych w jednej z testowych wersji komunikatora. Programiści najwyraźniej chcą nam umożliwić logowanie się do apki na kilku urządzeniach jednocześnie (podobnie jak możliwe jest to np. w Messengerze). Podobno w testowych wersjach WhatsApp potrafi już odświeżać klucze szyfrowania podczas rozmów, jeśli w międzyczasie nastąpi zmiana urządzenia. Na załączonym zrzucie ekranu widzimy także, że użytkownik w momencie wprowadzenia zmian na liście zarejestrowanych przy danym koncie smartfonów/tabletów będzie informowany o tym fakcie w oknie aktualnie prowadzonej rozmowy. Jest to środek bezpieczeństwa umożliwiający kontrolę nad tym, czy do naszego konta nie podłącza się właśnie jakieś urządzenie bez naszej wiedzy.

Nie wiadomo jeszcze kiedy nowość trafi do stabilnej odsłony komunikatora. Jest ona związana z bezpieczeństwem naszych prywatnych danych oraz konwersacji, więc z pewnością testy ze strony programistów WhatsApp będą szczegółowe i skrupulatne. Dajcie znać czy przyda sie Wam w trakcie codziennego użytkowania tej apki!

Źródło: Twitter