windowsowo.pl

Twoje centrum informacji o nowych technologiach – Windows 10 – Android – iOS

Aktualizacje Aktualności Microsoft Edge

Nowości w Microsoft Edge już wkrótce! Przeglądarka zagrozi pozycji Chrome?

Microsoft Edge to coraz dojrzalsza przeglądarka, która w końcu może być wyznacznikiem trendów w swoim segmencie. Koncern z Redmond naprawdę intensywnie ją rozwija i ów produkt zaczyna już podkradać użytkowników samemu Google Chrome pozostawiając pozostałych konkurentów daleko w tyle. Czy kolejne nowości w przeglądarce pomogą w jej dalszym podboju rynku? Sprawdźmy!

Nowości nie ma dużo, ale są konkretne!

Pierwsza z nowości to Password Monitor. Zadaniem tej funkcji będzie czuwanie nad naszymi zapisanymi w przeglądarce danymi i informowanie nas gdy tylko zaistneje ryzyko, że mogły one wpaść w niepowołane ręce. Jeśli Edge wykryje, że nasze dane logowania i hasła zostały przejęte (lub mogły zostać przejęte przez cyberprzestępców, to powiadomi nas o tym fakcie, abyśmy jak najszybciej mogli podjąć odpowiednie środki zapobiegawcze. Kolejna nowość to możwliwość wyświetlania kart przeglądarki w specjalnym panelu bocznym. To świetne rozwiązanie dla tych wszystkich osób, które na co dzień pracują na dziesiątkach otwartych kart – dzięki nowej funkcji wreszcie zażegnany zostanie chaos na pasku z kartami przeglądarki. Ostatnie z nadchodzących funkcji to wyszukiwanie InPrivate w Bing oraz inteligentne kopiowanie. O ile pierwsza z funkcji raczej nie poruszy polskich użytkowników, o tyle druga może już prezentować się całkiem ciekawie. Pozwoli nam bowiem na kopiowanie tekstu ze stron internetowych z dodatkową zawartością, jak obrazy lub łącza w sformatowanej postaci, a taką kopię wygodnie wysłać następnie za pośrednictwem maila lub internetowych komunikatorów.

Cieszy fakt, że Microsoft w końcu (choć przy pomocy Google) stworzył naprawdę świetną przeglądarkę, która może rywalizować z konkurencją i nawet prześcigać ją pod wieloma względami. Muszę przyznać, że z nowego Edge jestem bardzo zadowolony i jest to jedna z moich ulubionych przeglądarek – korzystam z niej w niektórych sytuacjach, w których chcę uniknąć bałaganu w Google Chrome. A Wy?

Źródło: Microsoft