windowsowo.pl

Twoje centrum informacji o nowych technologiach – Windows 10 – Android – iOS

Aktualności Android Ciekawostki Google

Niespodziewana zagrywka Huawei i Google? To miałoby sens!

Huawei od niemal roku zmaga się z poważnymi problemami spowodowanymi brakiem dostępu do usług Google. Przekładają się one na coraz gorsze wyniki sprzedaży. Użytkownicy Androida bowiem często nie wyobrażają sobie korzystania ze smartfona pozbawionego dostępu do aplikacji YouTube czy Gmaila. Także koncern z Mountain View chciałby wznowić współpracę z Huawei i być może nadarzy się ku temu okazja!

Smartfony Huawei z szansą na dostęp do aplikacji Google!

Huawei intensywnie rozwija swój sklep z aplikacjami – AppGallery. Co prawda brakuje w nim jeszcze wielu podstawowych dla nas apek – jak na przykład te dostarczane przez banki, jednak koncern z Chin walczy o to, by deweloperzy stawiali także na sklep z aplikacjami giganta. Podobno nawet sam koncern Google jest zainteresowany tym, by wprowadzić do AppGallery swoje podstawowe produkty i w ten sposób obejść sankcje nałożone na Huawei przez administrację Donalda Trumpa. Rzekomo trwają już konsultacje w tej sprawie od strony prawnej. Być może w AppGallery zostałby udostępniony do pobrania sam Sklep Play!

Trzymam kciuki za to, by chociaż w takiej postaci aplikacje od Google wróciły na pokład smartfonów Huawei. Chiński koncern od strony sprzętowej wciąż ma nam mnóstwo do zaoferowania i jedynym mankamentem urządzeń z rodzin Mate 30 czy P40 jest fakt, iż na ich pokładzie mamy utrudniony dostęp do najwazniejszych aplikacji. Oby to się szybko zmieniło!

Źródło: Wccftech