windowsowo.pl

Twoje centrum informacji o nowych technologiach – Windows 10 – Android – iOS

Aktualności Ciekawostki E-commerce

MediaMarkt wkracza na Allegro! Co warto wiedzieć?

Pandemia koronawirusa przyczyniła się do tego, że wiele znanych marek zostało zmuszonych, by skupić się na sprzedaży internetowej. Czy to prawdziwe żniwa dla branży e-commmerce? Trudno to w tej chwili ocenić. Wiemy natomiast, że kolejna sieć sklepów (po Carrefour) wkracza właśnie oficjalnie na Allegro. Mowa o MediaMarkt. Co waro w związku z tym wiedzieć?

MediaMarkt wkracza na Allegro

Allegro zastąpi nam tradycyjne sklepy?

MediaMarkt wkracza na Allegro z przytupem. Za pośrednictwem znanego serwisu sprzedażowego i oficjalnego sklepu MM zakupimy między innymi sprzęt tak uznanych producentów, jak Samsung, LG, Xiaomi, Asus, Bosch, Philips, Huawei, Beko, Electrolux oraz GoPro. Poniżej oficjalne stanowisko MediaMarkt w sprawie nawiązania współpracy:

Rozszerzając zasięg działania o nowy kanał sprzedaży, MediaMarkt odpowiada na potrzeby współczesnych konsumentów, którzy elastycznie korzystają z różnych kanałów i internetowych platform sprzedażowych. Strategiczne partnerstwo z najpopularniejszym marketplace w Polsce wzmacnia pozycję naszej marki. Potencjał sprzedażowy Allegro pozwoli na dalsze zwiększanie konkurencyjności MediaMarkt na polskim rynku

Co ciekawe, w momenie zakupu produktów z oferty popularnego dostawcy elektroniki będzie można skorzystać z korzystnej opcji rat 0% oraz darmowej dostawy do paczkomatów w całej Polsce – jeśli jesteśmy subskrybentami Allegro Smart!.

Trzymam kciuki za udany debiut MediaMarkt na Allegro. Dla wielu marek e-sprzedaż to obecnie jedyna szansa na przetrwanie obecnej, dramatycznej dla gospodarki sytuacji. Obyśmy szybko wybrneli z tego kryzysu. To trudny czas w którym wiele podmiotów – w tym sklepy z elektroniką – będzie musiało przejść naprawdę spartańską próbę.

Źródło: MediaMarkt