windowsowo.pl

Twoje centrum informacji o nowych technologiach – Windows 10 – Android – iOS

Aktualności Microsoft Microsoft Office

Zmiany w ofercie Microsoft. Office 365 zostanie wygaszony!

Pandemią koronawirusa i konieczność pracy w trybie home office wymusza na dostawcach oprogramowania wprowadzanie zmian w ofercie, które mają nam maksymalnie ułatwić wykonywanie pracy z domu. Wdraża je między innymi Microsoft, który uśmierci jedną ze swoich kluczowych usług by zastąpić ją inną.

Microsoft 365 to nowe funkcje i nowa jakość?

Koncern z Redmond zabiera się właśnie za wygaszanie usługi Office 365 na rzecz innego produktu ze swojego portfolio. W ręce konsumentów trafi bowiem Microsoft 365, który do tej pory zarezerowany był dla klientów korporacyjnych. Zmiany są konieczne ze względu na coraz większą poluparność wykonywania pracy w oparciu o home office. Zapotrzebowanie na takie rozwiązania jest ogromne i zdaje sobie z tego sprawę także sam Microsoft.

Żeby było jasne – wszyscy subskrybenci Office 365 zostaną automatycznie przeniesieni do Microsoft 365. Nastąpi to 21 kwietnia bieżącego roku. Według wstępnych informacji nie powinny się zmienić (w stosunku do Office 365) ceny poszczególnych subskybcji. Skupmy się teraz jednak na tym, jakie dodatkowe korzyści konsumentom przyniesie Microsoft 365 – w końcu to nie tylko sam pakiet Office!

Teams i wiele innych!

Przede wszystkim konsumenci będą mogli korzystać z aplikacji (a w zasadzie komunikatora) Microsoft Teams. W ostatnich tygodniach, ze względu na przejście wielu firm w tryb home office, apka ta przeżywa prawdziwy renesans. To właśnie dzięki niej możliwe jest czatowanie, prowadzenie wideorozmów, odsyłanie innych użytkowników do współdzielonych kalendarzy Outlooka, przydzielanie zadań w To-Do, wspólna praca nad dokumentami oraz współdzielenie plików w chmurze OneDrive. Ponadto będziemy mogli korzystać z bardzo praktycznej aplikacji Bezpieczeństwo rodzinne (jest już w drodze na Androida oraz iOS), która zapewnia szerokie możliwości kontroli tego, co nasze dziecko przegląda w sieci oraz ile czasu spędza przed komputerem czy urządzeniami mobilnymi. W prosty sposób będziemy mogli też sprawdzać jego lokalizację. Ostatnią z ciekawych nowości jest Redaktor. Zostanie on wbudowany w pakiet Office oraz udostępniony w ramach dodatku Office dla przeglądarek. Jego zadaniem będzie pilnowanie, byśmy pisali poprawnie nie tylko pod względem ortograficznym i interpunkcyjnym, ale także stylistycznym.

Zmiany, które już niedługo wdroży Microsoft uznaję za pozytywne. A czy Wy na co dzień korzystacie z pakietu Office 365? Jak oceniacie nowości, do których dostęp uzyskacie już wkrótce? Zapraszamy do dyskusji!

Źródło: Microsoft