windowsowo.pl

Twoje centrum informacji o nowych technologiach – Windows 10 – Android – iOS

Aktualności Microsoft Windows 10

Szokująca wiadomość! Ikoniczna funkcja systemu Windows odejdzie do lamusa?

Windows 10 jest z nami od lat. Mimo, że Microsoft dąży do modernizacji oprogramowania i wprowadzania coraz większej ilości elementów utrzymanych w duchu koncepcji Fluent Design, to mamy w systemie jeszcze kilka elementów pamietających pod tym względem czasy Windowsa 7, a nawet Visty. Należy do nich Panel Sterowania, który w niedalekiej przyszłości może zostać zastąpiony alternatywnym rozwiązaniem.

Czy Panel Sterowania zostanie zlikwidowany?

W najnowszej wersji systemu Windows 10 zaszyte zostały komendy mogące świadczyć o tym, że Microsoft zamierza w niedalekiej przyszłości wyłączyć Panel Sterowania jako osobne centrum zarządzania komputerem i przenieść jego funkcje do Ustawień. Owe komendy to:

  • HideSystemControlPanel,
  • SystemControlPanelFileExplorerRedirect,
  • SystemControlPanelHotkeyRedirect.

Oczywiście są to tylko wstępne przymiarki koncernu z Redmond i raczej nie powinniśmy się spodziewać tego, że Panel Sterowania zniknie z systemu Windows 10 w tym roku. Z resztą do niedawna planowane prace nad rozwojem „okienek” i tak przeciągną się w czasie m.in. z powodu szalejącej na całym świecie pandemii koronawirusa.

Nie są to co prawda oficjalne wieści, jednak możemy być pewni, że Microsoft przymierza się do rezygnacji z niektórych rozwiązań w imię spójności interfejsu oraz Fluent Design. Informacja udostępniona przez Rafaela Riverę, jednego z inżynierów Windowsa, jedynie utwierdza nas w tym, że nowe któregoś dnia nadejdzie.

Źródło: @WithinRafael