windowsowo.pl

Twoje centrum informacji o nowych technologiach – Windows 10 – Android – iOS

Aktualności Android Google iOS

Google Duo z ważną nowością. Praca zdalna jeszcze wygodniejsza?

Ze względu na pandemię koronawirusa wiele osób zmuszonych jest pracować z domu. Mimo, że jest to wygodne rozwiązanie to często musimy się zmagać z utrudnionym kontaktem z zespołem oraz kontrahentami. Z pomocą chce nam przyjść w tej sytuacji koncern Google, który udoskonalił swoją świetną aplikację Duo.

Google stawia na wideo-konferencje?

Google Duo to świetna, prosta i wygodna w obsłudze aplikacja dedykowana wykonywaniu rozmów wideo. Oczywiście nie jest to rozwiązanie równie popularne, co Messenger, WhatsApp czy Skype, jednak ma swoje zagorzałe grono fanów. W dobie home office rozmowy wideo oraz wideokonferencje stały się ważnym elementem naszej codziennej pracy. Zdaje sobie z tego sprawę koncern z Mountain View, który właśnie zmienił limit użytkowników mogących brać udzał w wideokonferencj za pośrednictwem apki Duo. Od teraz w rozmowie będzie mogło brać udział maksymalnie 12 osób. To spore udogodnienie pozwalające już na prowadzenie całkiem rozbudowanych wideokonferencji.

Być może kolejne tygodnie przyniosą ciekawe rozwiązania dedykowane home office lub zdalnej nauce. Wierzę w to, że programiści Google pracują nad nimi nie tylko po to, by dogodzić użytkownikom urządzeń mobilnych, ale i by pomóc nam przetrwać ten ciężki czas.

Źródło: Google