windowsowo.pl

Twoje centrum informacji o nowych technologiach – Windows 10 – Android – iOS

Aktualności Ciekawostki E-commerce

Allegro chce pomóc sprzedającym! Pakiet antykryzysowy w drodze!

Pandemia koronawirusa sprawiła, że częściej dokonujemy zakupów w sieci. Nie wszystkie branże jednak przeżywają rozkwit. Niektórzy sprzedający notują ogromny spadek zainteresowania swoimi produktami i będą musieli walczyć o przetrwanie na rynku. To właśnie dla nich Allegro uruchomi pakiet antykryzysowy. Na czym będzie polegała owa pomoc?

Allegro pomoże sprzedającym przetrwać trudne tygodnie!

Pierwsza transza pomocy zainicjowanej z powodu pandemii koronawirusa już do nas trafiła – to dwumiesięczna, darmowa subskrypcja Allegro Smart! dla każdego użytkownika serwisu. Jej wartość szacuje się na 21 milionów złotych. Oprócz tego, gigant branży e-commerce wdroży także inne rozwiązania. Stanowisko CEO Allegro – Francoisa Nuytsa poniżej:

Małe i średnie przedsiębiorstwa są bardzo ważną częścią polskiej gospodarki. Tworzą miejsca pracy oraz zapewniają dochody i usługi rodzinom w całej Polsce. Są także podstawą gospodarki cyfrowej. W obecnej, niespotykanej dotąd sytuacji, firmy internetowe stały się niezbędne w zapewnianiu Polakom dostępu do produktów i usług potrzebnych w życiu codziennym. Jesteśmy najpopularniejszym miejscem internetowych zakupów w Polsce, to dla nas wielka odpowiedzialność i dlatego będziemy współpracować z polskimi firmami, aby zapewnić konsumentom szeroki dostęp do codziennych produktów.

Drugi z pakietów wsparcia składał się będzie z czterech filarów:

  • Allegro wydłuży małym i średnim sprzedawcom termin płatności rachunku z 14 dni do 60 dni,
  • nowi sprzedający, niezależnie od skali prowadzonej działalności, otzymają od serwisu 3 miesiące amnestii od płacenia prowizji od sprzedaży,
  • udostępnienie sprzedawcom prowadzącym małą, jednoosobową działalność gospodarczą przystępnych pożyczek gotówkowych z cashbackiem w wysokości 3%, aż do kwoty 4,5 tys złotych,
  • wycofanie się Allegro z wszelkich ogłoszonych ostatnio podwyżek, które mogłyby generować jakiekolwiek dodatkowe koszty dla sprzedających.

Wartość właśnie ogłoszonego pakietu pomocowego dla przedsiębiorców określa się na kwotę 16 milionów złotych. Krzepiący jest fakt, że Allegro, przez wielu uważane za radykalnego monopolistę w swojej branży, wyciągnęło pomocną dłoń do sprzedających. Nie oszukujmy się jednak – serwis na pewno węszy w tym interes i chce pomóc firmom po to, by nie zakończyły swojej działalności na Allegro i nie pozbawiły go w przyszłości zysków.

Źródło: Allegro