windowsowo.pl

Twoje centrum informacji o nowych technologiach – Windows 10 – Android – iOS

Aktualności Ciekawostki

Błyskawiczne testy na koronawirusa za sprawą Polaków! Świetne urządzenie w drodze!

Problem koronawirusa dotyka wielu z nas. Testy na obecność tego świństwa w naszym organiźmie wykonywane są masowo, a ich największym mankamentem jest konieczność dość długiego oczekiwania na wyniki pobranych próbek. Jak się okazuje, sytuacja może się bardzo szybko zmienić. Polacy z Genomtec opracowali bowiem urządzenie, które będzie weryfikowało próbki w błyskawicznym tempie!

Świetny wynalazek Polskich inżynierów już w drodze!

Genomtec ID korzysta z autorskiej technologii izotermalnej SNAAT (Streamlined Nucleic Acid Amplification Technology). Urządzenie jest obecnie intensywnie testowane po to, by mogło kóz wkrótce wspierać laboratoria w diagnozowaniu zakażeń koronawirusem. Dzięki mechanizmom i technologiom ma być możliwe czterokrotnie szybsze analizowanie próbek przy zachowaniu wysokiej dokładności. Zaletą urządzenia ma być prostota obsługi. Korzystanie z niego ma być wygodnie nie tylko dla personelu medycznego ale i dla przeciętnego konsumenta. Obecnie Genomtec ID czeka na przyznanie niezbędnych certyfikatów umożliwiających szerokie zastosowanie w medycynie. Do szerokiej sprzedaży trafi zapewne w przyszłym roku.

Cieszy fakt, że nasi zdolni inżynierowie pracują nad rozwiązaniami przyczyniającymi się do ratowania zdrowia. Szkoda tylko, że musi minąć jeszcze sporo czasu, nim Genomtec ID trafi do powszechnego obrotu. Mam nadzieję, że owo urządzenie w przyszłości przyczyni się nie tylko do szybszego diagnozowania koronawirusa, ale i innych zagrożeń dla naszego zdrowia.

Źródło: YouTube