windowsowo.pl

Twoje centrum informacji o nowych technologiach – Windows 10 – Android – iOS

Aktualności Android Huawei Urzadzenia

To chyba żart! Cena Huawei P40 Lite poszybowała w górę!

Huawei nadal zmaga się z ogromnym kryzysem wywołanym brakiem dostępu do usług Google. Urządzenia koncernu świetnie sprzedają się już w zasadzie tylko w chinach, ale marketingowcy giganta robią wszystko, by ów stan rzeczy odmienić. Model P40 Lite to bez dwóch zdań świetny średniopółkowiec. By zrekompensować nam brak dostępu do podstawowych apek Google Huawei zaoferowało go w premierowej, przystępnej cenie wynoszącej 999 zł. Ta jednak ostantio poszybowała w górę!

1599 zł za „wykastrowanego” smartfona? Ja podziękuję!

Huawei P40 Lite to naprawdę przyzwoite urządzenie. Brak dostępu do usług Google’a jednak dyskwalifikuje go na starcie w planach zakupowych większości fanów Androida. Przystępna cena była tym elementem, który mógł skusić niektóre osoby do zakupu tego średniopółkowca (szczególnie te, które rzadko zaglądają do Sklepu Play). Owszem, pojawiały się pogłoski, że model P40 Lite może zdrożeć, jednak wszyscy mieliśmy nadzieję, że długi okres, w którym cena utrzymywała się na naprawdę korzystnym poziomie 999 zł oznacza weryfikację planów przez Huawei i zmianę polityki cenowej. No właśnie. Pozostaje tu przytoczyć popularnego mema:

Nie jestem osobą hejtującą Huawei pod każdym względem – uważam że koncern robi świetną robotę przy projektowaniu smartfonów i wyposaża je w naprawdę fantastyczne funkcje. Bez dostępu do usług Google jednak ich zakup na razie nie ma większego sensu poza Chinami i produkty Huawei mogą bardzo szybko trafić na śmietnik historii podobnie jak Lumie od Microsoftu, w których przypadku dostęp do aplikacji także był bardzo ograniczony.