windowsowo.pl

Twoje centrum informacji o nowych technologiach – Windows 10 – Android – iOS

Aktualności Android Huawei Urzadzenia

Nowe flagowce Huawei oficjalnie! Czy mają jakieś szanse bez usług Google?

Huawei radzi sobie na europejskich rynkach coraz gorzej, jednak walczy jak może, by przykuć uwagę klienteli swoimi produktami. Mimo tych starań modele z linii Mate 30 sprzedają się u nas fatalnie. Czy na podobne problemy koncern napotka w przypadku debiutujących właśnie, tegorocznych flagowców z rodziny P40?

Mocna specyfikacja nie zabije niesmaku po braku usług Google?

Nowości od Huawei zadebiutowały w trakcie wczorajszej konferencji. Oczywiście niektóre serwisy technologiczne momentalnie zaczęły się rozpływać nad specyfikacjami oraz możliwościami owych smartfonów. Trudno odmówić Huawei kunsztu w ich projektowaniu i za chwilę zagłębimy się w ich parametrach. Warto jednak na wstępnie zadać sobie ważne pytanie – czy zakup flagowca za niemałe pieniądze, pozbawionego dostępu do usług Google ma sens? Przypominam, że kilka lat temu Lumie 950 i 950 XL też zachwycały parametrami, a z powodu braku dostępu do wielu aplikacji ta seria smartfonów skończyła jak skończyła.

Dosyć jednak biadolenia. Przejdźmy do prezentacji wszystkich trzech (tak, TRZECH) nowości od Huawei. W tym roku koncern z Chin poszedł w ślady Samsunga i zaoferuje nam trio nowych flagowców. Specyfikacje modeli P40 Pro oraz P40 Pro+ są bardzo zbliżone. Mamy tu więc ekrany OLED o przekątnej 6,58 cala i rozdzielczości Full HD+. Cieszy także obecność procesora Kirin 990 5G oraz 8 GB RAM i 128 lub 256 GB pamięci na dane użytkownika. Urządzenia oferują także dostęp do frontowej kamerki o rozdzielczości 32 MP oraz sensora podczerwieni FaceUnlock. Obudowa są natomiast uszczelniane i spełniają normę IP68.

Aparaty urządzeń także są niemal identyczne. Firmowane są logo Leica i oferują po cztery obiektywy – główny 50 MP, szerokokątny 40 MP, czujnik ToF oraz teleobiektyw. Różnica tkwi w tym ostatnim. Huawei P40 Pro jest wyposażony w stabilizowany, peryskopowy teleobiektyw z 5x zoomem optycznym oraz 50x zoomem cyfrowym. W przypadku modelu P40 Pro+ natomiast mamy do czynienia z 10x zoomem optycznym oraz 100x zoomem cyfrowym.

A co z Huawei P40?

Podstawowa wersja smartfona oferuje ekran OLED o przekątnej 6,11″ i postawił na rozdzielczości Full HD+. Pozostałe elementy specyfikacji są identyczne jak u droższych modeli, a różnica tkwi w aparacie. W tym przypadku koncern z Chin postawił na trzy obiektywy. Główny charakteryzuje rozdzielczość 50 MP. Ponadto do dyspozycji oddane nam zostają obiektywy szerokokątny o rozdzielczości 16 MP oraz teleobiektyw o rozdzielczości 8 MP i 3x zoomem optycznym.

Wszystkie nowości od Huawei oferują pojemne baterie z funkcją szybkiego ładowania. To już jednak dzisiaj standard. Ceny urządzeń mają kształtować się następująco:

  • Huawei P40 – 3000 zł w przedsprzedaży,
  • Huawei P40 Pro – 4300 zł w przedsprzedaży.

Model P40 Pro+ powinien natomiast trafić na polski rynek w czerwcu, a jego cenę poznamy bliżej tego terminu.

Źródło: informacja prasowa