windowsowo.pl

Twoje centrum informacji o nowych technologiach – Windows 10 – Android – iOS

Aktualności Ciekawostki E-commerce

Allegro Lokalnie z ważnymi zmianami! Co nowego?

Allegro Lokalnie to inicjatywa popularnego serwisu sprzedażowego, dzięki której ma on zdobyć przewagę na OLX-em. Szerzej o samej usłudze pisałem Wam wcześniej. Dziś więc czas skupić się na ostatnich zmianach, jakie w jej przypadku serwuje nam gigant e-commerce. Czy wyjdą one serwisowi na dobre?

Allegro obniża prowizje za sprzedaż!

Jedną z najważniejszych zmian jest obniżka prowizji za sprzedaż. Do tej pory wynosiła ona 10% wartości transakcji. Po zmianach wyniesie – w kategorii elektronika – 4,9%, a w pozostałych przypadkach – 7,9%. Jednocześne zniesiono limit maksymalnej kwoty prowizji w kwocie 50 zł. Ponadto w serwisie pojawiła się funkcja wyróżniania ogłoszeń. Kwoty, które trzeba uiścić za wyróżnienie naszego anonsu zależna jest od wybranych przy wystawianiu produktu opcji sprzedaży (np. licytacja, kup teraz itp.) i waha się w widełkach od 3,49 zł do 19 zł. Ostatnia z nowości to możliwość obserwowania interesujących nas ogłoszeń – funkcja działa na niemal identycznych zasadach, jak w przypadku „klasycznego” Allegro.

Moim zdaniem powyższe zmiany wyjdą usłudze na dobre. Trzeba pamiętać, że dopiero się ona rozwija i potrzeba jeszcze wiele pracy ze strony programistów, by mogła stanowić interesującą alternatywę dla niezwykle popularnego OLX-a. A czy Wy korzystaliście już z Allegro Lokalnie?