windowsowo.pl

Twoje centrum informacji o nowych technologiach – Windows 10 – Android – iOS

Aktualności Ciekawostki Google

Google pomoże w walce z wirusem! Potężne wsparcie z Mountain View!

Koronawirus zbiera swoje żniwo na całym świecie i minie jeszcze sporo czasu zanim całkowicie pozbędziemy się tego zagrożenia. Ostatnie doniesienia medialne ukazują nam obraz celebrytów i gigantów branż związanych z nowymi technologiami wspierających działania na rzecz zażegnania pandemii. Do tych działań włącza się właśnie koncern Google, który przekaże ogromne środki na rzecz walki z zabójczym wirusem.

Potężne środki mogą pomóc w walce z zarazą?

Sundar Pichai, CEO Google oraz Alphabet poinformował, że koncern przekaże zawrotną sumę 800 milionów dolarów na rzecz walki z koronawirusem. Oczywiście środki te zostaną rozdysponowane na różne cele:

  • Google zamierza wspierać finansowo produkcję maseczek mających na celu ochronę przed koronawirusem,
  • kwota 20 milionów USD zostanie zainwestowanych w rozwój usług Google Cloud dla ośrodków naukowych i akademickich,
  • kwota 340 milionów USD w formie środków w usłudze Google Ads zostanie udostępnione podmiotom gospodarczym, aby pomóc im w utrzymaniu się na rynku; z pomocy skorzystają małe firmy, które miały aktywne konto w usłudze Ads przez ostatni rok,
  • kwota 200 milionów USD trafi do organizacji pozarządowych i finansowych wspierających małych przedsiębiorców; to właśnie najmniejsze firmy są najbardziej zagrożone bankructwem w tym trudnym okresie,
  • kwota 250 milionów USD zostanie przekazana Światowej Organizacji Zdrowia i organizacjom rządowym, które toczą właśnie walkę z koronawirusem; pieniądze te zostaną najprawdopodobniej rozdysponowane na działania profilaktyczne, informacyjne oraz na wsparcie prac nad lekarstwem na wirusa.

Jak widać, wsparcie ze strony koncernu Google będzie bardzo hojne. Mam nadzieję, że tak duże środki nie zostaną zmarnowane i pomogą w walce z nowym, globalnym zagrożeniem oraz pozwolą wielu podmiotom gospodarczym – szczególnie tym najmniejszym, narażonym na bankructwo – przetrwać ten zabójczy dla wielu firm czas.

Źródło: Google