windowsowo.pl

Twoje centrum informacji o nowych technologiach – Windows 10 – Android – iOS

Aktualności Ciekawostki Google

Mapy Google pomogą zadbać o zdrowie! Nowa funkcja w drodze!

Mapy Google to przede wszystkim darmowa świetna aplikacja nawigacyjna, która zdaje się już nie odstawać od płatnej konkurencji. W związku z pandemią koronawirusa jej twórcy chcą pomagać nam także chronić nasze zdrowie. Dlatego właśnie wprowadzają do apki nową funkcję, której warto poświęcić kilka słów.

Mapy pouczą nas by udać się do lekarza!

Często za pośrednictwem Map Google wyszukujemy ważne punkty w naszej okolicy – takie jak apteki, szpitale czy ośrodki zdrowia. W związku z szerzącą się pandemią koronawirusa Google zamierza pouczać nas w kwestii konsultacji lekarskich. Przy wyszukiwaniu szpitali bądź ośrodków zdrowia ma być wyświetlany komunikat o następującej treści:

Zadzwoń do lekarza przed wizytą, jeśli możesz mieć COVID-19.

To element tego, jak Google chce troszczyć się o nasze zdrowie. Taki w zasadzie całkiem drobny i niepozorny gest może się przyczynić do tego, że zatrzymamy się na chwilę i zastanowimy nad tym, czy na pewno zależy nam na stwarzaniu zagrożenia dla postronnych osób. Według zaleceń rządów i WHO powinniśmy bowiem kontaktować się z lekarzem telefonicznie zanim udamy się do niego osobiście.

W obecnych, trudnych dla nas wszystkich czasach, powinniśmy solidarnie stosować się do wszystkich zaleceń związanych z utrzymaniem w naszym kraju bezpieczeństwa epidemiologicznego. Mam nadzieję, że komunikat w aplikacjach Mapy Google będzie wyświetlany także w naszym kraju. Podejrzewam, że to kwestia kilku dni.

Źródło: PhoneArena