windowsowo.pl

Twoje centrum informacji o nowych technologiach – Windows 10 – Android – iOS

Aktualności Ciekawostki Samsung

[AKTUALIZACJA] Użytkownicy nie chcą procesorów Exynos? Petycja w drodze do Samsunga!

AKTUALIZACJA U DOŁU WPISU

Samsung często wyposaża swoje smartfony w procesory Exynos. Ich wydajność jest satysfakcjonująca, jednak potrafi odstawać od osiągów konkurencyjnych układów Snapdragon. Dostrzegają to użytkownicy smartfonów z Korei, którzy wystosowali do Samsunga specjalną petycję z prośbą o rezygnację z Exynosów na rzecz produktów Qualcomma.

Exynos gorszy od Snapdragona?

Zarzuty użytkowników Samsungów są dość mocne. Twierdzą oni, że wersje smartfonów sprzedawane poza USA (tam Samsungi wyposażane są w Snapdragony) są wolniejsze, robią gorsze zdjęcia, pracują krócej między ładowaniami oraz mocniej się nagrzewają. Celem petycji jest przekonanie Samsunga by przyznał się do mankamentów procesorów Exynos, bądź całkiem przestał wyposażać w nie swoje produkty.

Pozostaje pytanie – skąd się biorą takie różnice w specyfikacji smartfonów Samsunga na rynek amerykański? Jest on specyficzny pod względem standartu łączności wobec „reszty świata” (CMDA vs GSM). Sporo patentów w kwestii tworzenia procesorów spełniających amerykańskie standardy dzierży Qualcomm. Samsungowi więc trudno byłoby przygotować procesor dedykowany smartfonom eksportowanym do USA bez ich naruszania.

Samsung raczej nie przejmie się petycją użytkowników. Trudno spodziewać się, by przyniosła ona jakieś wymierne efekty. Jak myślicie – czy faktycznie Exynosy są w przypadku smartfonów z Korei gorszym wyborem i mocno odstają od Snapdragonów? Czekamy na Wasze opinie!

Źródło: Change. org

AKTUALIZACJA

Samsung przekazał nam oficjalne oświadczenie w sprawie petycji. Treść oświadczenia poniżej:

Galaxy S20 to smartfon stworzony, by zmienić sposób, w jaki doświadczamy otaczającego nas świata. Urządzenie, w zależności od regionu, jest dostępne z procesorem Exynos 990 lub Snapdragon 865. By zapewnić spójną i optymalną wydajność smartfonu podczas całego okresu użytkowania, oba czipy przechodzą takie same rygorystyczne testy. Badania są prowadzone w warunkach, w jakich smartfon jest wykorzystywany w codziennym życiu przez użytkowników.

Biuro prasowe Samsung Electronics Polska