windowsowo.pl

Twoje centrum informacji o nowych technologiach – Windows 10 – Android – iOS

Aktualizacje Aktualności Microsoft Windows 10

Nowa metoda aktualizacji sterowników wkrótce w Windows 10?

Microsoft nieustannie rozwija system Windows 10 wzbogacając go o nowe rozwiązania, których zadaniem jest uczynić naszą pracę z systemem jeszcze wygodniejszą. Oprócz zmian wizualnych, Amerykanie stawiają także na nowości od strony funkcjonalnej. Jedna z nich pozwoli nam o wiele łatwiej aktualizować sterowniki na pokładzie naszego komputera.

Aktualizacja sterowników uproszczona do maksimum?

Najogólniej rzecz biorąc – Microsoft chce aktualizować sterowniki na podobnych zasadach, na jakich pobieramy kolejne aktualizacje Windowsa. Dzięki temu możliwe będzie ograniczenie problemów związanych z niezgodnością sterowników z oprogramowaniem. W przypadku wykrycia takich błędów, producent będzie mógł wstrzymać dalszą dystrybucję do czasu ich rozwiązania.

Microsoft zamierza także monitorować jakość pracy sterowników przez 30 dni od chwili ich oficjalnego wdrożenia – to efekt polityki koncernu zmierzającej do poprawy jakości korzystania z systemu Windows 10. Właśnie na tym aspekcie skupiają się ostatnio kolejne, „duże” aktualizacje oprogramowania z Redmond. Impulsem były tutaj narzekania ze strony użytkowników „okienek” na jakość udostępnianych nowych wersji systemu oraz jego problemy z jego awaryjnością.

Czy będą to zmiany na lepsze? Przekonamy się gdy już zostaną wdrożone. W tej kwestii jednak Microsoft konsekwentnie milczy. Pozostaje nam czekać na kolejne, duże aktualizacje Windowsa i liczyć na to, że koncern z Redmond nie spocznie na laurach i nie skupi się wyłącznie na udoskonalaniu systemu pod względem wizualnym.

Źródło: Microsoft