windowsowo.pl

Twoje centrum informacji o nowych technologiach – Windows 10 – Android – iOS

Aktualności Ciekawostki

Nowy Facebook w przeglądarce – czy jesteśmy na niego gotowi?

W oczekiwaniu na ciemny motyw aplikacji Facebook dla systemu Android, całkiem niedawno doczekaliśmy się przeprojektowanej wersji przeglądarkowej serwisu. Zdecydowanie nawiązuje ona do interfejsu dedykowanych systemom mobilnym aplikacji i idzie z duchem czasu. Czy jednak na pewno wszystkie zmiany w jej przypadku są na plus?

Strona prezentuje się ładnie. Czy może ją sprawdzić każdy z nas?

Moim zdaniem nowa odsłona przeglądakowego Facebooka zdecydowanie wizualnie moze się podobać. Liczne nawiązania do interfejsu aplikacji dla smartfonów na pewno pomogą odnaleźć się w serwisie tym osobom, które większość czasu na Facebooku spędzają za pośrednictwem urządzeń mobilnych. Wizualnie nowy Facebook jest dość przejrzysty, jednak wiele osób na nowo będzie musiało się nauczyć układu nowego serwisu, który na samym początku może być dla nas zupełnym novum. Jego opanowanie nie powinno nam jednak zająć zbyt dużo czasu.

Od razu zaznaczam, że interfejs dostępny jest w wersji próbnej. W jego przypadku konieczne jest jeszcze dokonanie wielu poprawek od stron wizualnej oraz funkcjonalnej. Ja testowałem go w trybie ciemnym (korzystam z niego na co dzień praktycznie we wszystkich aplikacjach) i muszę przyznać, że bardzo przypadł mi do gustu. Jak sprawdzić, czy możecie go włączyć? Wystarczy odebrać specjalne powiadomienie w górnej części naszego feeda, bądź skorzystać ze specjalnego przełącznika, który dostępny powinien być u niektórych z nas w rozwijanym menu, z którego przechodzimy do ustawień Facebooka, bądź wylogowujemy się z serwisu.

Nowy interfejs przeglądarkowego Facebooka z pewnością przejdzie jeszcze wiele zmian. Mnie osobiście najbardziej cieszy obecność wspomnianego przeze mnie wcześniej trybu ciemnego, w którym zawartość serwisu wyświetlana jest w odcieniach szarości. Czy jesteśmy gotowi na zmiany? Myślę, że tak. Facebook będzie teraz z pewnością nowocześniejszy i bardziej czytelny – dzięki czemu będzie dla wielu z nas jeszcze przydatniejszym narzędziem.