windowsowo.pl

Twoje centrum informacji o nowych technologiach – Windows 10 – Android – iOS

Aktualności Android Ciekawostki

Korzystasz z APK Mirror? Serwis wyda własną aplikację!

APK Mirror to popularny serwis, z którego samodzielnie możemy pobrać pliki .apk najważniejszych aplikacji dla systemu Android. Jego twórcą jest Artem Russakovski, odpowiadający jednocześnie za Android Police. Jak się okazuje, w sieci zadebiutuje wkrótce oficjalna aplikacja APK Mirror. Czy szybko stanie się ciekawą alternatywą dla Sklepu Play?

Ciekawa nowość, lecz na kolana nie powala!

APK Mirror to miejsce w sieci, z którego chętnie korzystają bardziej zaawansowani użytkownicy Androida. Trzeba mieć na uwadze fakt, że pochodzące stamtąd aplikacje nie są sprawdzane przez koncern Google (oraz przez funkcję Google Play Protect) i mogą stanowić dla naszego urządzenia potencjalne zagrożenie.

Twórcy aplikacji Apk Mirror chcą tak dopracować swój produkt, by skupiał się na tzw. bundle’ach. Co prawda aplikacja jest jeszcze w powijakach, ale ostatecznie ma być bardzo funkcjonalna oraz oferować nam aplikacje które powinny być dostosowane stricte do parametrów naszego urządzenia. W tej chwili można się zapisać do testów klienta APK Mirror przez Sklep Play.

W tej chwili trudno ocenić czy wydanie aplikacji przez popularny serwis to dobra decyzja – dowiemy się tego gdy jej stabilna wersja będzie już dostępna. Spodziewam się, że może ona wzbudzić zainteresowanie właścicieli smartfonów Huawei, których nowsze modele są pozbawione dostępu do Sklepu Play. Zapisałem się do testów aplikacji – mam nadzieję, że moja kandydatura zostanie zaakceptowana.

Źródło: Twitter